luci-app-radicale 2 - en to tr translation catalogue (103 entries)

en: A lightweight CalDAV/CardDAV server
tr: Hafif bir CalDAV / CardDAV sunucusu

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Allowed Ciphers
tr: İzin Verilen Şifreler

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Authentication / Users
tr: Kimlik Doğrulama / Kullanıcılar

en: Authentication Type
tr: Kimlik doğrulama türü

en: Based on settings in 'Rights File'
tr: 'Rights File' daki ayarlara göre

en: Certificate
tr: Sertifika

en: Client Certificate Authority
tr: İstemci Sertifika Yetkilisi

en: Close Lock File
tr: Kilit Dosyasını Kapat

en: Close the lock file when no more clients are waiting
tr: Daha fazla istemci beklemediğinde kilit dosyasını kapat

en: Command that is run after changes to storage
tr: Depolamadaki değişikliklerden sonra çalıştırılan komut

en: Confirm Plaintext Password
tr: Düz Metin Parolasını Onaylayın

en: DNS Lookup
tr: DNS Araması

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Default (htpasswd file from users below)
tr: Varsayılan (aşağıdaki kullanıcılardan htpasswd dosyası)

en: Default (multifilesystem)
tr: Varsayılan (multifilesystem)

en: Default (owner only)
tr: Varsayılan (yalnızca sahip)

en: Delete sync token that are older (seconds)
tr: Daha eski olan senkronizasyon jetonunu silin (saniye)

en: Document Encoding
tr: Belge Kodlaması

en: Dump Environment
tr: Boşaltma Ortamı

en: Enable SSL connections
tr: SSL bağlantılarını etkinleştir

en: Encoding for responding to requests/events
tr: Taleplere / olaylara yanıt vermek için kodlama

en: Encoding for storing local collections
tr: Yerel koleksiyonları depolamak için kodlama

en: Encrypted Password
tr: Şifrelenmiş Parola

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Folder
tr: Klasör

en: Folder in which to store collections
tr: Koleksiyonların saklanacağı klasör

en: For verifying client certificates
tr: İstemci sertifikalarını doğrulamak için

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Go to Radicale 2.x Web UI
tr: Radicale 2.x Web Kullanıcı Arayüzüne gidin

en: Go to Radicale v2 Web UI
tr: Radicale v2 Web Kullanıcı Arayüzüne gidin

en: HTTP(S) Basic Authentication Realm
tr: HTTP(S) Temel Kimlik Doğrulama Bölgesi

en: HTTP(S) Headers
tr: HTTP(S) Üstbilgileri

en: HTTP(S) Listeners (address:port)
tr: HTTP(S) Dinleyicileri (adres:bağlantı noktası)

en: Header: X-Access-Control-Allow-Origin
tr: Üstbilgi: X-Access-Control-Allow-Origin

en: Headers
tr: Başlıklar

en: Hook
tr: Kanca

en: If 'Plaintext Password' filled and matches 'Confirm Plaintext Password' then this field becomes of hash of that password, otherwise this field remains the existing hash (you can also put your own hash value for the type of hash listed above).
tr: 'Düz Metin Şifre' doldurulmuşsa ve 'Düz Metin Şifresini Onayla' ile eşleşiyorsa, bu alan bu şifrenin karması olur, aksi takdirde bu alan mevcut karma olarak kalır (ayrıca yukarıda listelenen karma türü için kendi karma değerinizi de girebilirsiniz).

en: Include full environment in logs
tr: Günlüklere tam ortamı dahil et

en: Insecure hashes
tr: Güvenli olmayan karmalar

en: Install package python3-openssl to support SSL connections
tr: SSL bağlantılarını desteklemek için python3-openssl paketini yükleyin

en: Install python3-passlib and python3-bcrypt to enable a secure hash
tr: Güvenli bir hash etkinleştirmek için python3-passlib ve python3-bcrypt yükleyin

en: Log configuration file (no file means default procd which ends up in syslog
tr: Günlük yapılandırma dosyası (dosya yok, syslog'da sona eren varsayılan procd anlamına gelir

en: Logging
tr: Günlükleme

en: Logging File
tr: Günlük Dosyası

en: Lookup reverse DNS for clients for logging
tr: Günlük kaydı için istemciler için ters DNS araması yapın

en: Mask Passwords
tr: Parolaları Maskele

en: Max Connections
tr: Maksimum Bağlantı Sayısı

en: Max Content Length
tr: Maksimum İçerik Uzunluğu

en: Max Sync Token Age
tr: Maksimum Sync Token Yaşı

en: Maximum number of simultaneous connections
tr: Maksimum eşzamanlı bağlantı sayısı

en: Maximum size of request body (bytes)
tr: Maksimum istek gövdesi boyutu (bayt)

en: Multiple files on filesystem
tr: Dosya sistemindeki birden çok dosya

en: No authentication
tr: Kimlik doğrulama yok

en: Password and confirmation do not match
tr: Şifre ve Onaylama eşleşmiyor

en: Password encryption method
tr: Parola şifreleme yöntemi

en: Plaintext
tr: Düz metin

en: Plaintext Password
tr: Düz Metin Parola

en: Prevent other instances or processes from modifying collections while in use
tr: Diğer örneklerin veya işlemlerin kullanım sırasında koleksiyonları değiştirmesini önleyin

en: Private Key
tr: Özel anahtar

en: REMOTE_USER from web server
tr: Web sunucusundan REMOTE_USER

en: RO: All, RW: All
tr: RO: Hepsi, RW: Hepsi

en: RO: Authenticated Users, RW: Owner
tr: RO: Kimliği Doğrulanmış Kullanıcılar, RW: Sahip

en: RO: None, RW: Authenticated Users
tr: RO: Hiçbiri, RW: Kimliği Doğrulanmış Kullanıcılar

en: RO: None, RW: Owner
tr: RO: Hiçbiri, RW: Sahibi

en: Radicale v2 Web UI
tr: Radicale v2 Web Kullanıcı Arayüzü

en: Realm
tr: Alan

en: Redact passwords in logs
tr: Günlüklerdeki parolaları azalt

en: Remove configuration for certificate, key, and CA
tr: Sertifika, anahtar ve CA için yapılandırmayı kaldır

en: Remove configuration for logging
tr: Günlük kaydı için yapılandırmayı kaldır

en: Remove configuration for rights file
tr: Haklar dosyası için yapılandırmayı kaldır

en: Request
tr: İstek

en: Required time between a failed authentication attempt and trying again
tr: Başarısız bir kimlik doğrulama girişimi ile tekrar denenmesi arasında geçen süre

en: Retry Delay
tr: Yeniden Deneme Gecikmesi

en: Rights
tr: Haklar

en: Rights File
tr: Haklar Dosyası

en: Rights Type
tr: Hak Türü

en: SSL not available
tr: SSL mevcut değil

en: See python3-openssl documentation for available ciphers
tr: Kullanılabilir şifrelemeler için python3-openssl belgelerine bakın

en: See python3-openssl documentation for available protocols
tr: Kullanılabilir protokoller için python3-openssl belgelerine bakın

en: Select bcrypt above to enable a secure hash
tr: Güvenli bir hash'i etkinleştirmek için yukarıda bcrypt'i seçin

en: Send debug information to logs
tr: Hata ayıklama bilgilerini günlüklere gönder

en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

en: Socket timeout (seconds)
tr: Soket zaman aşımı (saniye)

en: Storage
tr: Depolama

en: Storage Type
tr: Depolama türü

en: This permanently deletes configuration for logging
tr: Bu, günlük kaydı için yapılandırmayı kalıcı olarak siler

en: This permanently deletes the cert, key, and configuration to use same.
tr: Bu, aynı kullanmak için sertifika, anahtar ve yapılandırmayı kalıcı olarak siler.

en: This permanently deletes the rights file and configuration to use same.
tr: Bu, hak dosyasını ve yapılandırmayı kalıcı olarak siler.

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Use File Locks
tr: Dosya Kilitlerini Kullanın

en: Use Protocol
tr: Protokol Kullan

en: User
tr: Kullanıcı

en: User-based ACL Settings
tr: Kullanıcı tabanlı ACL Ayarları

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Users and Passwords
tr: Kullanıcılar ve Parolalar

en: Web UI
tr: Web kullanıcı arayüzü

en: Web UI Type
tr: Web Kullanıcı Arayüzü Türü

en: X-Remote-User from web server
tr: Web sunucusundan X-Remote-User

en: htpasswd file (manually populated)
tr: htpasswd dosyası (manuel olarak doldurulur)

en: htpasswd-formatted file filename
tr: htpasswd biçimli dosya adı
