luci-app-radicale 2 - en to it translation catalogue (12 entries)

en: A lightweight CalDAV/CardDAV server
it: Un server CalDAV/CardDAV leggero

en: Advanced Settings
it: Impostazioni Avanzate

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Authentication Type
it: Tipo di autenticazione

en: Certificate
it: Certificato

en: Encryption
it: Crittografia

en: General Settings
it: Impostazioni Generali

en: Logging
it: Registrazione (log)

en: Realm
it: Dominio di protezione

en: Server Settings
it: Impostazioni del server

en: This permanently deletes the cert, key, and configuration to use same.
it: In questo modo vengono eliminati in modo permanente il certificato, la chiave e la configurazione.

en: Username
it: Nome utente
