wget 1.18.109 - en to hu translation catalogue (592 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
hu: 
        A fájl már teljesen le van töltve; nincs teendő.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
hu: 
    %*s[ kihagyva %sK ]

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
hu: 
    Eredetileg Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org> írta.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
hu: 
    REST sikertelen, kezdés elölről.

en: 
    Redirecting output to %s.
hu: 
    Kimenet átirányítása ide: %s.

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
hu:        --accept-regex=REGEX        a regex illesztés által elfogadott URL-ek

en:        --ask-password              prompt for passwords
hu:        --ask-password              jelszavak bekérése

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
hu:        --auth-no-challenge         alapvető HTTP hitelesítési információk
                                         küldése anélkül, hogy először megvárná
                                         a kiszolgáló kihívási kérését

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
hu:        --backups=N                 az X fájl írása előtt legfeljebb N mentési
                                         fájl forgatása

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
hu:        --bind-address=CÍM          hozzákötés a CÍMHEZ (gépnév vagy IP-cím)
                                         a helyi gépen

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
hu:        --bind-dns-address=CÍM      DNS feloldó rákapcsolása a CÍMRE (gépnév
                                         vagy IP-cím) a helyi gépen

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
hu:        --body-data=KARAKTERLÁNC    a KARAKTERLÁNC küldése adatként,
                                         a --method beállítása kötelező

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
hu:        --body-file=FÁJL            a FÁJL tartalmának küldése, a
                                         --method beállítása kötelező

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
hu:        --ca-certificate=FÁJL       a hitelesítésszolgáltatók csoportját
                                         tartalmazó fájl

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
hu:        --ca-directory=KÖNYVTÁR     a hitelesítésszolgáltatók hash listáját
                                         tartalmazó könyvtár

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
hu:        --certificate-type=TÍPUS    ügyfél tanúsítványának típusa, PEM vagy DER

en:        --certificate=FILE          client certificate file
hu:        --certificate=FÁJL          ügyfél tanúsítványfájlja

en:        --config=FILE               specify config file to use
hu:        --config=FÁJL               használandó beállítófájl megadása

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
hu:        --connect-timeout=MP        a kapcsolódás időkorlátjának beállítása
                                         MP másodpercre

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
hu:        --content-disposition       a „Content-Disposition” fejléc tiszteletben
                                         tartása helyi fájlnevek kiválasztásakor
                                         (KÍSÉRLETI)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
hu:        --content-on-error          a kapott tartalom kiírása kiszolgálóhibák
                                         esetén

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
hu:        --convert-file-only         csak az URL-ek fájl részének átalakítása
                                         (általában basename néven is ismert)

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
hu:        --crl-file=FÁJL             a tanúsítvány-visszavonási fájlok
                                         csoportját tartalmazó fájl

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
hu:        --cut-dirs=SZÁM             SZÁM db távoli könyvtárösszetevő kihagyása

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
hu:        --default-page=NÉV          az alapértelmezett oldalnév megváltoztatása
                                         (ez általában az „index.html”)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
hu:        --delete-after              helyi fájlok törlése letöltés után

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
hu:        --dns-servers=CÍMEK         lekérdezendő DNS kiszolgálók (vesszővel
                                         elválasztott) listája

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
hu:        --dns-timeout=MP            a DNS keresés időkorlátjának beállítása
                                         MP másodpercre

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
hu:        --egd-file=FÁJL             véletlen adatokat tartalmazó, az EGD
                                         foglalatot megnevező fájl

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
hu:        --exclude-domains=LISTA     a visszautasított tartományok vesszőkkel
                                         elválasztott listája

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
hu:        --follow-ftp                FTP hivatkozások követése HTML
                                         dokumentumokból

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
hu:        --follow-tags=LISTA         a követett HTML címkék vesszőkkel
                                         elválasztott listája

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
hu:        --ftp-password=JELSZÓ       az ftp jelszó beállítása a JELSZÓRA

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
hu:        --ftp-stmlf                 Stream_LF formátum használata az összes
                                         bináris FTP fájlhoz

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
hu:        --ftp-user=FELHASZNÁLÓ      az ftp felhasználó beállítása FELHASZNÁLÓRA

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
hu:        --ftps-clear-data-connection    csak a vezérlőkapcsolat titkosítása;
                                             minden adat egyszerű szöveg lesz

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
hu:        --ftps-fallback-to-ftp          visszaváltás FTP-re, ha az FTPS nem
                                             támogatott a cél kiszolgálón

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
hu:        --ftps-implicit                 implicit FTPS használata
                                             (az alapértelmezett port a 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
hu:        --ftps-resume-ssl               a vezérlőkapcsolatban indított SSL/TLS
                                             munkamenet folytatása adatkapcsolat
                                             nyitásakor

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
hu:        --header=KARAKTERLÁNC       KARAKTERLÁNC beszúrása a fejlécek közé

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
hu:        --hsts-file                 a HSTS adatbázis útvonala (felülbírálja az
                                         alapértelmezést)

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
hu:        --http-password=JELSZÓ      http jelszó beállítása JELSZÓRA

en:        --http-user=USER            set http user to USER
hu:        --http-user=FELHASZNÁLÓ     http felhasználó beállítása FELHASZNÁLÓRA

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
hu:        --https-only                csak biztonságos HTTPS hivatkozások követése

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
hu:        --ignore-case               kis- és nagybetűk figyelmen kívül hagyása
                                         fájlok/könyvtárak egyeztetésekor

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
hu:        --ignore-length             a „Content-Length” fejlécmező mellőzése

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
hu:        --ignore-tags=LISTA         a figyelmen kívül hagyott HTML címkék
                                          vesszőkkel elválasztott listája

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
hu:        --input-metalink=FÁJL       a helyi Metalink FÁJLBAN lefedett fájlok
                                         letöltése

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
hu:        --keep-badhash              eltérő ellenőrzőösszegű fájlok megtartása
                                         (.badhash hozzáfűzése)

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
hu:        --keep-session-cookies      munkamenet (nem állandó) sütik betöltése és
                                         mentése

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
hu:        --limit-rate=SEBESSÉG       letöltési sebesség korlátozása SEBESSÉGRE

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
hu:        --load-cookies=FÁJL         sütik betöltése FÁJLBÓL a munkamenet előtt

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
hu:        --local-encoding=KÓD        KÓD használata az IRI-k helyi kódolásaként

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
hu:        --max-redirect              oldalanként engedélyezett átirányítások
                                         legnagyobb száma

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
hu:        --metalink-index=SZÁM       Metalink application/metalink4+xml metaurl
                                         sorrendi SZÁM

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
hu:        --metalink-over-http        Metalink metaadatok használata HTTP
                                         válaszfejlécekből

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
hu:        --method=HTTPMetódus        „HTTPMetódus” metódus használata a kérésben

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
hu:        --no-cache                  a kiszolgáló által gyorsítótárazott adatok
                                         tiltása

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
hu:        --no-check-certificate      ne ellenőrizze a kiszolgáló tanúsítványát

en:        --no-config                 do not read any config file
hu:        --no-config                 ne olvasson semmilyen beállítófájlt

en:        --no-cookies                don't use cookies
hu:        --no-cookies                ne használjon sütiket

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
hu:        --no-dns-cache              DNS keresések gyorsítótárazásnak letiltása

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
hu:        --no-glob                   helyettesítő karakterek használatának
                                         kikapcsolása FTP fájlnevekben

en:        --no-hsts                   disable HSTS
hu:        --no-hsts                   HSTS tiltása

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
hu:        --no-http-keep-alive        a HTTP keep-alive (tartós kapcsolatok)
                                         letiltása

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
hu:        --no-if-modified-since      ne használjon feltételes if-modified-since
                                         get kéréseket időbélyegzés módban

en:        --no-iri                    turn off IRI support
hu:        --no-iri                    IRI támogatás kikapcsolása

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
hu:        --no-passive-ftp            a „passzív” átviteli mód letiltása

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
hu:        --no-proxy                  proxy határozott kikapcsolása

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
hu:        --no-remove-listing         ne távolítsa el a „.listing” fájlokat

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
hu:        --no-use-server-timestamps  ne állítsa be a helyi fájl időbélyegét
                                         a kiszolgálón lévőére

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
hu:        --no-warc-compression       ne tömörítse a WARC fájlokat GZIP-pel

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
hu:        --no-warc-digests           ne számítson SHA1 ellenőrzőösszegeket

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
hu:        --no-warc-keep-log          ne tárolja a naplófájlt WARC rekordban

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
hu:        --password=JELSZÓ           mind az ftp, mind a http jelszó beállítása
                                         a JELSZÓRA

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
hu:        --pinnedpubkey=FÁJL/HASH-EK nyilvános kulcs (PEM/DER) fájl, vagy
                                         tetszőleges számú base64 kódolású sha256
                                         hash „sha256//” előtaggal, és „;”
                                         elválasztóval; a partner ellenőrzéséhez

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
hu:        --post-data=KARAKTERLÁNC    a POST metódus használata, a KARAKTERLÁNC
                                         küldése adatként

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
hu:        --post-file=FÁJL            a POST metódus használata, a FÁJL
                                         tartalmának küldése

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
hu:        --prefer-family=CSALÁD      kapcsolódás először a megadott család
                                         címeihez: „IPv6”, „IPv4” vagy „none”

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
hu:        --preferred-location        Metalink erőforrások előnyben részesített
                                         helye

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
hu:        --preserve-permissions      távoli fájljogosultságok megőrzése

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
hu:        --private-key-type=TÍPUS    személyes kulcs típusa, PEM vagy DER

en:        --private-key=FILE          private key file
hu:        --private-key=FÁJL          személyes kulcs fájlja

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
hu:        --progress=TÍPUS            előrehaladás mérése típusának kiválasztása

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
hu:        --protocol-directories      protokollnév használata a könyvtárakban

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
hu:        --proxy-password=JELSZÓ     JELSZÓ beállítása proxy jelszóként

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
hu:        --proxy-user=FELHASZNÁLÓ    FELHASZNÁLÓ beállítása proxy felhasználó
                                         névként

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
hu:        --random-file=FÁJL          véletlen adatokat tartalmazó fájl az SSL
                                         PRNG előkészítéséhez

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
hu:        --random-wait               várakozás 0,5*WAIT … 1,5*WAIT másodpercig
                                         a letöltések között

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
hu:        --read-timeout=MP           az olvasási időkorlát beállítása MP
                                         másodpercre

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
hu:        --referer=URL               a „Referer: URL” fejléc felvétele a HTTP
                                         kérésbe

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
hu:        --regex-type=TÍPUS          reguláris kifejezés típusa (posix)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
hu:        --regex-type=TÍPUS          reguláris kifejezés típusa (posix|pcre)

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
hu:        --reject-regex=REGEX        a regex illesztés által elutasított URL-ek

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
hu:        --rejected-log=FÁJL         az URL-visszautasítás okainak naplózása
                                         a FÁJLBA

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
hu:        --remote-encoding=KÓD       KÓD használata alapértelmezett távoli
                                         kódolásként

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
hu:        --report-speed=TÍPUS        sávszélesség kiírása TÍPUSKÉNT. A TÍPUS
                                         lehet bitek

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
hu:        --restrict-file-names=OS    karakterek korlátozása a fájlnevekben arra,
                                         amit az OS operációs rendszer engedélyez

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
hu:        --retr-symlinks             rekurzív letöltéskor a szimbolikus linkek
                                         által hivatkozott fájlok (nem könyvtárak)
                                         letöltése

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
hu:        --retry-connrefused         újrapróbálkozás akkor is, ha a kapcsolat
                                         visszautasításra kerül

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
hu:        --save-cookies=FÁJL         sütik mentése FÁJLBA a munkamenet után

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
hu:        --save-headers              a HTTP fejlécek mentése fájlba

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
hu:        --show-progress             a folyamatsáv megjelenítése bármely
                                         részletességi módban

en:        --spider                    don't download anything
hu:        --spider                    ne töltsön le semmit

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
hu:        --start-pos=ELTOLÁS         letöltés kezdése nullától kezdődő ELTOLÁSTÓL

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
hu:        --strict-comments           a HTML megjegyzések szigorú (SGML)
                                         kezelésének bekapcsolása

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
hu:        --trust-server-names        az átirányítási URL utolsó összetevője által
                                         megadott név használata

en:        --unlink                    remove file before clobber
hu:        --unlink                    fájl eltávolítása felülírás előtt

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
hu:        --use-askpass=PARANCS       hitelesítési adatok kezelőjének megadása
                                         a felhasználónév és a jelszó kéréséhez.
                                         Ha nincs PARANCS megadva, akkor a
                                         WGET_ASKPASS vagy az SSH_ASKPASS
                                         környezeti változó lesz használva.

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
hu:        --user=FELHASZNÁLÓ          mind az ftp, mind a http felhasználó
                                         beállítása a FELHASZNÁLÓRA

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
hu:        --waitretry=MÁSODPERC       1..MÁSODPERC várakozás egy letöltés
                                         újrapróbálásai között

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
hu:        --warc-cdx                  CDX indexfájlok kiírása

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
hu:        --warc-dedup=FÁJLNÉV        ne tárolja az ezen CDX fájlban felsorolt
                                         rekordokat

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
hu:        --warc-file=FÁJLNÉV         kérés/válasz adatok mentése .warc.gz fájlba

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
hu:        --warc-header=KARAKTERLÁNC  KARAKTERLÁNC beszúrása a warcinfo rekordba

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
hu:        --warc-max-size=SZÁM        a WARC fájlok legnagyobb méretének
                                         beállítása SZÁMRA

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
hu:        --warc-tempdir=KÖNYVTÁR     a WARC író által létrehozott átmeneti
                                         fájlok helye

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
hu:        --wdebug                    Watt-32 hibakeresési információk kiírása

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
hu:     %s: a tanúsítvány %s általános neve nem egyezik a kért %s gépnévvel.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
hu:     %s: a tanúsítvány általános neve érvénytelen (NULL karaktert tartalmaz).
        Ez azt jelezheti, hogy a gép nem az, akinek mondja magát
        (azaz nem a valódi %s).

en:     eta %s
hu:    kész: %s

en:     in
hu:     idő

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
hu:   -4,  --inet4-only                kapcsolódás csak IPv4 címekhez

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
hu:   -6,  --inet6-only                kapcsolódás csak IPv6 címekhez

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
hu:   -A,  --accept=LISTA              az elfogadott kiterjesztések vesszőkkel
                                         elválasztott listája

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
hu:   -B,  --base=URL                  a HTML bemeneti fájl hivatkozások (-i -F)
                                         feloldása az URL-hez képest relatívan

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
hu:   -D,  --domains=LISTA             az elfogadott tartományok vesszőkkel
                                         elválasztott listája

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
hu:   -E,  --adjust-extension          HTML/CSS dokumentumok mentése a megfelelő
                                         kiterjesztésekkel

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
hu:   -F,  --force-html                a bemeneti fájl HTML-ként kezelése

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
hu:   -H,  --span-hosts                rekurzív módban menjen idegen gépekre is

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
hu:   -I,  --include-directories=LISTA  az engedélyezett könyvtárak listája

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
hu:   -K,  --backup-converted          az X fájl átalakítása előtt készüljön róla
                                         X.orig néven mentés

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
hu:   -K,  --backup-converted          az X fájl átalakítása előtt készüljön róla
                                         X_orig néven mentés

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
hu:   -L,  --relative                  csak a relatív hivatkozások követése

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
hu:   -N,  --timestamping              ne töltse le újra a fájlokat, hacsak nem
                                         újabbak a helyinél

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
hu:   -O,  --output-document=FÁJL      dokumentumok írása a FÁJLBA

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
hu:   -P,  --directory-prefix=ELŐTAG   fájlok mentése az ELŐTAG/… könyvtárba

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
hu:   -Q,  --quota=SZÁM                a letöltési kvóta beállítása a SZÁMRA

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
hu:   -R,  --reject=LISTA              a visszautasított kiterjesztések vesszőkkel
                                         elválasztott listája

en:   -S,  --server-response           print server response
hu:   -S,  --server-response           a kiszolgáló válaszának kiírása

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
hu:   -T,  --timeout=MÁSODPERC         minden időkorlát értékének beállítása ennyi
                                         MÁSODPERCRE

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
hu:   -U,  --user-agent=ÜGYNÖK         azonosítás ÜGYNÖKKÉNT a Wget/VERZIÓ helyett

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
hu:   -V,  --version                   a Wget verziójának kiírása és kilépés

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
hu:   -X,  --exclude-directories=LISTA  a kihagyott könyvtárak listája

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
hu:   -a,  --append-output=FÁJL        üzenetek hozzáfűzése a FÁJLHOZ

en:   -b,  --background                go to background after startup
hu:   -b,  --background                indítás után folytatás a háttérben

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
hu:   -c,  --continue                  részben letöltött fájl letöltés folytatása

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
hu:   -d,  --debug                     rengeteg hibakeresési információ kiírása

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
hu:   -e,  --execute=PARANCS           egy „.wgetrc” stílusú parancs végrehajtása

en:   -h,  --help                      print this help
hu:   -h,  --help                      ezen súgó megjelenítése

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
hu:   -i,  --input-file=FÁJL           a helyi vagy külső FÁJLBAN található URL-ek
                                         letöltése

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
hu:   -k,  --convert-links             hivatkozások átalakítása a letöltött HTML
                                         vagy CSS fájlban, hogy helyi fájlokra
                                         mutassanak

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
hu:   -l,  --level=SZÁM                legnagyobb rekurziós mélység (inf vagy
                                         0 = végtelen)

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
hu:   -m,  --mirror                    azonos a -N -r -l inf --no-remove-listing
                                         kapcsolók használatával

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
hu:   -nH, --no-host-directories       ne hozzon létre kiszolgálókönyvtárakat

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
hu:   -nc, --no-clobber                azon letöltések kihagyása, amelyek létező
                                         fájlokra töltenének le (azokat felülírva)

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
hu:   -nd, --no-directories            ne hozzon létre könyvtárakat

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
hu:   -np, --no-parent                 ne lépjen be a szülőkönyvtárba

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
hu:   -nv, --no-verbose                részletesség kikapcsolása csendesség nélkül

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
hu:   -o,  --output-file=FÁJL          üzenetek naplózása a FÁJLBA

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
hu:   -p,  --page-requisites           a HTML oldal megjelenítéséhez szükséges
                                         összes kép stb. letöltése

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
hu:   -q,  --quiet                     csendes (nincs kimenet)

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
hu:   -r,  --recursive                 rekurzív letöltés megadása

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
hu:   -t,  --tries=SZÁM                újrapróbálkozások számának beállítása a
                                         SZÁMRA (0 = végtelen)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
hu:   -v,  --verbose                   legyen részletes (ez az alapértelmezés)

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
hu:   -w,  --wait=MÁSODPERC            MÁSODPERC várakozás a letöltések között

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
hu:   -x,  --force-directories         könyvtárak létrehozásának kényszerítése

en:   Issued certificate has expired.
hu:   A kibocsátott tanúsítvány lejárt.

en:   Issued certificate not yet valid.
hu:   A kibocsátott tanúsítvány még nem érvényes.

en:   Self-signed certificate encountered.
hu:   Saját aláírású tanúsítvány.

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
hu:   A kibocsátó hitelessége nem ellenőrizhető helyileg.

en:  (%s bytes)
hu:  (%s bájt)

en:  (unauthoritative)
hu:  (nem hiteles)

en:  [following]
hu:  [következik]

en: %d redirections exceeded.
hu: %d átirányítás túllépve.

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
hu: %s (%s) -- %s mentve [%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
hu: %s (%s) -- %s mentve [%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
hu: %s (%s) -- A kapcsolat lezárva a(z) %s. bájtnál.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
hu: %s (%s) -- Adatkapcsolat: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
hu: %s (%s) -- Olvasási hiba a(z) %s. bájtnál (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
hu: %s (%s) -- Olvasási hiba a(z) %s/%s. bájtnál (%s).

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
hu: %s (%s) -- %s kiírva a szabványos kimenetre [%s/%s]

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
hu: %s (%s) -- szabványos kimenetre írva %s[%s]

en: %s ERROR %d: %s.
hu: %s HIBA %d: %s.

en: %s has sprung into existence.
hu: %s létrejött.

en: %s request sent, awaiting response...
hu: %s kérés elküldve, várakozás válaszra…

en: %s subprocess
hu: %s alfolyamat

en: %s subprocess failed
hu: %s alfolyamat sikertelen

en: %s subprocess got fatal signal %d
hu: %s alfolyamat végzetes szignált (%d) kapott

en: %s: %s must only be used once
hu: %s: a(z) %s csak egyszer használható

en: %s: %s, closing control connection.
hu: %s: %s, vezérlőkapcsolat lezárása.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
hu: %s: %s: %ld bájt lefoglalása meghiúsult; elfogyott a memória.

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
hu: %s: %s: A szükséges memória lefoglalása meghiúsult; elfogyott a memória.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
hu: %s: %s: Érvénytelen %s, használja az „on”, „off” vagy „quiet” egyikét.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
hu: %s: %s: Érvénytelen WARC fejléc: %s.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
hu: %s: %s: Érvénytelen logikai érték: %s, használja az „on” vagy „off” szavakat.

en: %s: %s: Invalid byte value %s
hu: %s: %s: Érvénytelen bájtérték: %s

en: %s: %s: Invalid header %s.
hu: %s: %s: Érvénytelen fejléc: %s.

en: %s: %s: Invalid number %s.
hu: %s: %s: Érvénytelen szám: %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
hu: %s: %s: Érvénytelen folyamattípus: %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
hu: %s: %s: Érvénytelen korlátozás: %s
        használja a [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii] egyikét.

en: %s: %s: Invalid time period %s
hu: %s: %s: Érvénytelen időintervallum: %s

en: %s: %s: Invalid value %s.
hu: %s: %s: Érvénytelen érték: %s.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
hu: %s: %s:%d: ismeretlen token „%s”

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
hu: %s: %s:%d: figyelmeztetés: %s token található a gépnév előtt

en: %s: %s; disabling logging.
hu: %s: %s; naplózás letiltása.

en: %s: Cannot read %s (%s).
hu: %s: %s nem olvasható (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
hu: %s: nem oldható fel a hiányos %s hivatkozás.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
hu: %s: Nem található használható foglalat-illesztőprogram.

en: %s: Error in %s at line %d.
hu: %s: Hiba a következőben: %s, a(z) %d. sornál.

en: %s: Invalid --execute command %s
hu: %s: Érvénytelen --execute parancs: %s

en: %s: Invalid URL %s: %s
hu: %s: Érvénytelen URL: %s: %s.

en: %s: No certificate presented by %s.
hu: %s: %s nem mutatott be tanúsítványt.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
hu: %s: Szintaktikai hiba a következőben: %s, a(z) %d. sornál.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
hu: %s: %s tanúsítványát visszavonták.

en: %s: The certificate of %s has expired.
hu: %s: %s tanúsítványa lejárt.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
hu: %s: %s tanúsítványa nem megbízható.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
hu: %s: %s tanúsítványa még nincs aktiválva.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
hu: %s: %s tanúsítványát nem biztonságos algoritmussal írták alá.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
hu: %s: %s tanúsítványát nem egy hitelesítésszolgáltató írta alá.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
hu: %s: Ismeretlen parancs (%s) a következőben: %s, a(z) %d. sornál.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
hu: %s: Figyelmeztetés: Mind a rendszer, mind a felhasználói wgetrc a(z) %s elemre mutat.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
hu: %s: aprintf: a szöveges puffer túl nagy (%d bájt), megszakítás.

en: %s: cannot stat %s: %s
hu: %s: %s nem érhető el: %s

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
hu: %s: %s %s által kiadott tanúsítványa nem ellenőrizhető:

en: %s: corrupt time-stamp.
hu: %s: sérült időbélyeg.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
hu: %s: szabálytalan kapcsoló -- „-n%c”

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: missing URL
hu: %s: hiányzó URL

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
hu: %s: a tanúsítvány alanyának alternatív neve nem egyezik
    	a kért %s gépnévvel.

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
hu: %s: a bind cím (%s) nem oldható fel; a bind le lesz tiltva.

en: %s: unable to resolve host address %s
hu: %s: a gépcím (%s) nem oldható fel

en: %s: unknown/unsupported file type.
hu: %s: ismeretlen/nem támogatott fájltípus.

en: '
hu: ”

en: (no description)
hu: (nincs leírás)

en: (try:%2d)
hu: (próba:%2d)

en: , %s (%s) remaining
hu: , %s (%s) van hátra

en: , %s remaining
hu: , %s van hátra

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
hu: A --convert-links vagy --convert-file-only csak akkor használható együtt, ha
    normál fájl a kimenet.

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
hu: a -O nem támogatott Metalink letöltés esetén. Figyelmen kívül marad.

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
hu: A -k vagy -r csak akkor használható a -O kapcsolóval, ha normál fájl a kimenet.

en: ==> CWD not needed.
hu: ==> CWD nem szükséges.

en: ==> CWD not required.
hu: ==> CWD nem szükséges.

en: Address family for hostname not supported
hu: A gépnév címcsaládja nem támogatott

en: All requests done
hu: Minden kérés kész

en: Already have correct symlink %s -> %s
hu: Már létezik a helyes %s → %s szimbolikus link

en: Argument buffer too small
hu: A paraméterpuffer túl kicsi

en: Authentication selected: %s
hu: Hitelesítés kijelölve: %s

en: BODY data file %s missing: %s
hu: A BODY adatfájl (%s) hiányzik: %s

en: Bad port number
hu: Rossz portszám

en: Bad value for ai_flags
hu: Az ai_flags értéke hibás

en: Bind error (%s).
hu: Hozzárendelési hiba (%s).

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
hu: A --no-clobber és a --convert-file-only is meg lett adva, csak a
    --convert-file-only kerül felhasználásra.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
hu: A --no-clobber és a --convert-links is meg lett adva, csak a --convert-links
    kerül felhasználásra.

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
hu: A CDX fájl nem sorolja fel az ellenőrzőösszegeket. (Hiányzó „k” oszlop.)

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
hu: A CDX fájl nem sorolja fel az eredeti URL-eket. (Hiányzó „a” oszlop.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
hu: A CDX fájl nem sorolja fel a rekordazonosítókat. (Hiányzó „u” oszlop.)

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
hu: Nem lehet részletes és csendes egyszerre.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
hu: Nem lehet időbélyeget is tenni a régi fájlokra és ugyanakkor békén is hagyni.

en: Cannot back up %s as %s: %s
hu: %s nem menthető mint %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
hu: A hivatkozások nem alakíthatók át a következőben: %s: %s

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
hu: Az időbélyeg nem alakítható http formátumúra. Visszaváltás 0-ra utolsó módosítási időként.

en: Cannot create pipe
hu: Nem lehet létrehozni adatcsatornát

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
hu: A valós idejű óra frekvenciája nem kérhető le: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
hu: Nem kezdeményezhető PASV átvitel.

en: Cannot open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a sütifájlt (%s): %s

en: Cannot parse PASV response.
hu: A PASV válasz nem dolgozható fel.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
hu: Nem adható meg egyszerre az --ask-password és a --password.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
hu: Nem adható meg egyszerre mind a --inet4-only, mind az --inet6-only.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
hu: Nem adható meg egyszerre a -k vagy a --convert-file-only és a -O több URL
    megadásakor, illetve a -p vagy -r kapcsolókkal együtt. Részletekért lásd a
    kézikönyvet.

en: Cannot unlink %s (%s).
hu: %s nem törölhető (%s).

en: Cannot write to %s (%s).
hu: %s nem írható (%s).

en: Cannot write to WARC file.
hu: Nem írható a WARC fájl.

en: Cannot write to temporary WARC file.
hu: Nem írható az átmeneti WARC fájl.

en: Certificate must be X.509
hu: A tanúsítványnak X.509-nek kell lennie

en: Checksum matches.
hu: Az ellenőrzőösszeg megegyezik.

en: Checksum mismatch for file %s.
hu: Az ellenőrzőösszeg eltér ennél a fájlnál: %s.

en: Compile:
hu: Fordítás:

en: Computing checksum for %s
hu: %s ellenőrzőösszegének kiszámítása

en: Computing size for %s
hu: %s méretének kiszámítása

en: Connecting to %s:%d...
hu: Csatlakozás a következőhöz: %s:%d…

en: Connecting to %s|%s|:%d...
hu: Csatlakozás a következőhöz: %s[%s]:%d…

en: Connecting to [%s]:%d...
hu: Csatlakozás a következőhöz: [%s]:%d…

en: Continuing in background, pid %d.
hu: Folytatás a háttérben, a pid: %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
hu: Folytatás a háttérben, a pid: %lu.

en: Continuing in background.
hu: Folytatás a háttérben.

en: Control connection closed.
hu: Vezérlőkapcsolat lezárva.

en: Conversion from %s to %s isn't supported
hu: Az átalakítás (%s → %s) nem támogatott

en: Converted links in %d files in %s seconds.
hu: %d fájl hivatkozásai átalakítva %s másodperc alatt.

en: Converting links in %s...
hu: %s hivatkozásainak átalakítása…

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
hu: A(z) %s helyről érkező süti megkísérelte a tartományt a következőre állítani:

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
hu: Nem sikerült létrehozni átmeneti fájlt. Az aláírás letöltésének kihagyása.

en: Could not download all resources from %s.
hu: Nem sikerült letölteni minden erőforrást innen: %s.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
hu: Nem találhatók Metalink adatok a HTTP válaszban. A fájl letöltése HTTP GET használatával.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
hu: Nem található elfogadható összesítés a Metalink erőforrásokhoz.
    Figyelmen kívül maradnak.

en: Could not get downloaded file's size.
hu: Nem sikerült lekérni a letöltött fájl méretét.

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
hu: Az SSL előkészítése nem sikerült. Le lesz tiltva.

en: Could not open CDX file for output.
hu: Nem sikerült megnyitni a CDX fájlt a kimenethez.

en: Could not open WARC file.
hu: Nem sikerült megnyitni a WARC fájlt.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
hu: Nem sikerült megnyitni a letöltött fájlt az aláírás ellenőrzéséhez.

en: Could not open downloaded file.
hu: Nem sikerült megnyitni a letöltött fájlt.

en: Could not open temporary WARC file.
hu: Nem sikerült megnyitni az átmeneti WARC fájlt.

en: Could not open temporary WARC log file.
hu: Nem sikerült megnyitni az átmeneti WARC naplófájlt.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
hu: Nem sikerült megnyitni az átmeneti WARC manifest fájlt.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
hu: Nem sikerült beolvasni a(z) %s CDX fájlt a deduplikációhoz.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
hu: A PRNG nem készíthető elő; fontolja meg a --random-file használatát.

en: Creating symlink %s -> %s
hu: A(z) %s → %s szimbolikus link létrehozása

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
hu: Az adat megfelel az aláírásnak, de az aláírás nem megbízható.

en: Data transfer aborted.
hu: Adatátvitel megszakítva.

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
hu: A hibakeresés támogatása nincs befordítva. A --debug figyelmen kívül marad.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
hu: Az ellenőrzőösszegek letiltva, a WARC deduplikáció nem fogja megtalálni a
    többszörös rekordokat.

en: Directories:
hu: Könyvtárak:

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Disabling SSL due to encountered errors.
hu: A tapasztalt hibák miatt az SSL letiltásra kerül.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
hu: A letöltési korlát (%s) TÚLLÉPVE!

en: Download:
hu: Letöltés:

en: ERROR
hu: HIBA

en: ERROR: Cannot open directory %s.
hu: HIBA: Nem lehet megnyitni a(z) %s könyvtárat.

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
hu: HIBA: a tanúsítvány-visszavonási fájl („%s”) betöltése sikertelen: (%d)

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
hu: HIBA: a tanúsítvány (%s) megnyitása sikertelen: %d.

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
hu: HIBA: A GnuTLS azonos típusú kulcsot és tanúsítványt igényel.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
hu: HIBA: Átirányítás (%d) hely nélkül.

en: Encoding %s isn't valid
hu: A kódolás (%s) nem érvényes

en: Error closing %s: %s
hu: Hiba %s bezárásakor: %s

en: Error in handling the address list.
hu: Hiba a címlista kezelésekor.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
hu: Hiba a(z) %s proxy URL-ben: HTTP kell legyen.

en: Error in server greeting.
hu: Hiba a kiszolgáló üdvözlésében.

en: Error in server response, closing control connection.
hu: Hiba a kiszolgáló válaszában, vezérlőkapcsolat lezárása.

en: Error initializing X509 certificate: %s
hu: Hiba az X509 tanúsítvány előkészítésekor: %s

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
hu: Hiba az indítási fájlműveletek előkészítésekor a use-askpass kapcsolónál: %d

en: Error matching %s against %s: %s
hu: Hiba %s és %s illesztésekor: %s

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
hu: Hiba a GZIP adatfolyam megnyitásakor a WARC fájlhoz.

en: Error opening WARC file %s.
hu: Hiba a WARC fájl megnyitásakor: %s

en: Error parsing certificate: %s
hu: Hiba a tanúsítvány feldolgozása közben: %s.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
hu: Hiba a proxy URL feldolgozása közben: %s: %s.

en: Error reading response from command "%s %s": %s
hu: Hiba a(z) „%s %s” parancstól érkező válasz olvasásakor: %s

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
hu: Hiba az indítási fájlműveletek beállításakor a use-askpass kapcsolónál: %d

en: Error while matching %s: %d
hu: Hiba %s illesztése közben: %d

en: Error writing to %s: %s
hu: Hiba %s írása közben: %s.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
hu: Hiba a warcinfo rekord írásakor a WARC fájlba.

en: Exiting due to error in %s
hu: Kilépés hiba miatt itt: %s

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
hu: BEFEJEZVE --%s--
    Valóságban eltelt teljes idő: %s
    Letöltve: %d fájl, %s %s alatt (%s)

en: FTP options:
hu: FTP kapcsolók:

en: FTPS options:
hu: FTPS kapcsolók:

en: Failed reading proxy response: %s
hu: A proxy válasz olvasása meghiúsult: %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
hu: Nem sikerült kisbetűssé alakítani: %d: %s

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
hu: %s letöltése sikertelen. Metaurl kihagyása.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
hu: %s letöltése sikertelen. Erőforrás kihagyása.

en: Failed to init c-ares channel
hu: Nem sikerült a c-ares csatorna előkészítése

en: Failed to init libcares
hu: Nem sikerült a libcares előkészítése

en: Failed to parse IP address '%s'
hu: Nem sikerült az IP-cím („%s”) feldolgozása

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
hu: Nem sikerült a DNS kiszolgálók („%s”) beállítása (%d)

en: Failed to set permissions for %s.
hu: A(z) %s jogosultságainak beállítása sikertelen.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
hu: A szimbolikus link (%s) törlése meghiúsult: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
hu: A HTTP kérés írása meghiúsult: %s.

en: File
hu: Fájl

en: File %s already there; not retrieving.
hu: A fájl (%s) már megvan, nem kerül letöltésre.

en: File %s already there; not retrieving.
hu: A fájl (%s) már létezik, nem kerül letöltésre.

en: File %s exists.
hu: A fájl (%s) létezik.

en: File %s not modified on server. Omitting download.
hu: A fájl (%s) nem módosult a kiszolgálón. A letöltés elmarad.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
hu: A fájl (%s) letöltve, de az ellenőrzőösszeg nem egyezik.

en: File %s retrieved but signature does not match.
hu: A fájl (%s) letöltve, de az aláírás nem egyezik.

en: File %s retrieved but size does not match.
hu: A fájl (%s) letöltve, de a méret nem egyezik.

en: File has already been retrieved.
hu: A fájl már le van töltve.

en: File size not declared. Skipping check.
hu: A fájlméret nincs meghatározva. Ellenőrzés kihagyása.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
hu[0]: %d hibás hivatkozás található.
hu[1]: %d hibás hivatkozás található.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
hu: Pontos egyezés található a CDX fájlban. A revizit rekord mentése a WARC-ba.

en: Found no broken links.
hu: Nem található hibás hivatkozás.

en: GNU Wget %s built on %s.
hu: GNU Wget %s, összeállítva %s rendszeren.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
hu: GNU Wget %s, egy nem-interaktív hálózati letöltő.

en: Giving up.
hu: Feladás.

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
hu: GnuTLS: megvalósítatlan „secure-protocol” beállításérték: %d

en: HSTS options:
hu: HSTS kapcsolók:

en: HTTP options:
hu: HTTP kapcsolók:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
hu: HTTPS (SSL/TLS) kapcsolók:

en: HTTPS support not compiled in
hu: A HTTPS támogatás nincs befordítva

en: IPv6 addresses not supported
hu: Az IPv6 címek nem támogatottak

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
hu: Nem teljes vagy érvénytelen több bájtos sorozat található

en: Index of /%s on %s:%d
hu: /%s tartalma %s:%d-n

en: Interrupted by a signal
hu: Egy szignál megszakította

en: Invalid IPv6 numeric address
hu: Érvénytelen IPv6 numerikus cím

en: Invalid PORT.
hu: Érvénytelen PORT.

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen leválogatási karakter

en: Invalid content of \{\}
hu: A \{\} tartalma érvénytelen

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
hu: Érvénytelen pontstílus meghatározás: %s; változatlanul hagyva.

en: Invalid host name
hu: Érvénytelen gépnév

en: Invalid name of the symlink, skipping.
hu: A szimbolikus link neve érvénytelen, kihagyás.

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Invalid pri value. Assuming %d.
hu: Érvénytelen pri érték. %d feltételezése.

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid regular expression %s, %s
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés: %s, %s

en: Invalid signature. Rejecting resource.
hu: Érvénytelen aláírás. Erőforrás elutasítása.

en: Invalid user name
hu: Érvénytelen felhasználónév

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
hu: Az utolsó módosítás fejléc érvénytelen -- az időbélyeg figyelmen kívül hagyva.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
hu: Az utolsó módosítás fejléc hiányzik -- az időbélyegek kikapcsolva.

en: Length:
hu: Hossz:

en: Length: %s
hu: Hossz: %s

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hu: Licenc: GPLv3+: GNU GPL v3 vagy újabb
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ez egy szabad szoftver, szabadon módosíthatja és terjesztheti.
    NINCS GARANCIA, a jog által engedélyezett mértékig.

en: Link:
hu: Összeállítás:

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
hu[0]: %d rekord betöltve a CDX-ből.
hu[1]: %d rekord betöltve a CDX-ből.

en: Loaded CA certificate '%s'
hu: A hitelesítésszolgáltatói tanúsítvány („%s”) betöltve

en: Loaded CRL file '%s'
hu: A(z) „%s” tanúsítvány-visszavonási fájl betöltve

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
hu: robots.txt betöltése; hagyja figyelmen kívül a hibákat.

en: Locale:
hu: Területi beállítás:

en: Location: %s%s
hu: Hely: %s%s

en: Logged in!
hu: Belépve!

en: Logging and input file:
hu: Naplózás és bemeneti fájl:

en: Logging in as %s ...
hu: Belépés mint %s …

en: Logically impossible section reached in getftp()
hu: Logikailag lehetetlen szakasz elérve a getftp()-ben

en: Login incorrect.
hu: A belépés helytelen.

en: Malformed status line
hu: Rosszul formázott állapotsor

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolóknál is kötelezőek.

en: Memory allocation failure
hu: Memóriafoglalási hiba

en: Memory allocation problem
hu: Memóriafoglalási probléma

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
hu: Metalink fejlécek megtalálva. Váltás Metalink módba.

en: Metaurls processing returned with error.
hu: A metaurl-ek feldolgozása hibával tért vissza.

en: Name or service not known
hu: A név vagy a szolgáltatás nem ismert

en: No URLs found in %s.
hu: Nem található URL a következőben: %s.

en: No address associated with hostname
hu: Nincs cím társítva a gépnévhez

en: No certificate found
hu: Nem található tanúsítvány

en: No checksums found.
hu: Nem találhatók ellenőrzőösszegek.

en: No data received.
hu: Nem érkezett adat.

en: No error
hu: Nincs hiba

en: No headers, assuming HTTP/0.9
hu: Nincsenek fejlécek, HTTP/0.9 feltételezése

en: No match
hu: Nincs találat

en: No matches on pattern %s.
hu: Nincs találat a mintához (%s).

en: No previous regular expression
hu: Nincs előző reguláris kifejezés

en: No such directory %s.
hu: Nincs ilyen könyvtár: %s.

en: No such file %s.
hu: Nincs ilyen fájl: %s.

en: No such file %s.
hu: Nincs ilyen fájl: %s.

en: No such file or directory %s.
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár: %s.

en: Non-recoverable failure in name resolution
hu: Helyrehozhatatlan névfeloldási hiba

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
hu: A következőbe belépés kihagyva: %s, mert ki van zárva/nincs kijelölve.

en: Not sure
hu: Nem biztos

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
hu: OpenSSL: megvalósítatlan „secure-protocol” kapcsolóérték: %d

en: Opening WARC file %s.
hu: %s WARC fájl megnyitása.

en: Output will be written to %s.
hu: A kimenet a következő fájlba lesz kiírva: %s.

en: Parameter string not correctly encoded
hu: A paraméter-karakterlánc kódolása nem megfelelő

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hu: A rendszer wgetrc fájljának (env SYSTEM_WGETRC) feldolgozása meghiúsult.
    Ellenőrizze a következőt: „%s”,
    vagy adjon meg másik fájlt a --config kapcsolóval.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hu: A rendszer wgetrc fájljának feldolgozása meghiúsult.
    Ellenőrizze a következőt: „%s”,
    vagy adjon meg másik fájlt a --config kapcsolóval.

en: Password for '%s%s@%s':
hu: „%s%s@%s” jelszava:

en: Password for user %s:
hu: %s felhasználó jelszava:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Planned metalink file: %s
hu: Tervezett metalink fájl: %s

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
hu: Jelentse ezt a problémát a bug-wget@gnu.org címen

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
hu: Hibajelentések és kérdések a <bug-wget@gnu.org> címre küldhetők.

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl korán véget ért

en: Processing metaurl %s...
hu: Metaurl (%s) feldolgozása…

en: Processing request in progress
hu: Kérés feldolgozása folyamatban

en: Proxy tunneling failed: %s
hu: A proxy alagutazás meghiúsult: %s

en: Read error (%s) in headers.
hu: Olvasási hiba (%s) a fejlécekben.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
hu: A(z) %d rekurziós mélység túllépte a maximális %d mélységet.

en: Recursive accept/reject:
hu: Rekurzív elfogadás/visszautasítás:

en: Recursive download:
hu: Rekurzív letöltés:

en: Regular expression too big
hu: A reguláris kifejezés túl nagy

en: Rejecting %s.
hu: %s visszautasítása.

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
hu: Metalink fájl visszautasítása. Nem biztonságos név.

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
hu: Metaurl fájl (%s) visszautasítása. Nem biztonságos név.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
hu: A távoli fájl nem létezik -- hibás hivatkozás!

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
hu: A távoli fájl létezik és tartalmazhat további hivatkozásokat,
    de a rekurzió le van tiltva -- nem kerül letöltésre.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
hu: A távoli fájl létezik és hivatkozásokat tartalmazhat más erőforrásokra -- letöltésre kerül.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
hu: A távoli fájl létezik, de nem tartalmaz hivatkozásokat -- nem kerül letöltésre.

en: Remote file exists.
hu: A távoli fájl létezik.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
hu: A távoli fájl újabb a helyi %s fájlnál -- letöltésre kerül.

en: Remote file is newer, retrieving.
hu: A távoli fájl újabb, letöltésre kerül.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
hu: A távoli fájl nem újabb a helyi %s fájlnál -- nem kerül letöltésre.

en: Removed %s.
hu: %s eltávolítva.

en: Removing %s since it should be rejected.
hu: %s eltávolítása, mivel vissza kellene utasítani.

en: Removing %s.
hu: %s eltávolítása.

en: Renaming %s to %s.
hu: %s átnevezése erre: %s.

en: Request canceled
hu: Kérés megszakítva

en: Request not canceled
hu: A kérés nem lett megszakítva

en: Required attribute missing from Header received.
hu: A kapott fejlécből hiányzik egy kötelező attribútum.

en: Resolving %s...
hu: %s feloldása…

en: Resource type %s not supported, ignoring...
hu: Az erőforrás típusa (%s) nem támogatott, mellőzés…

en: Retrying.
hu: Újrapróbálkozás.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
hu: Meglévő kapcsolat újrafelhasználása a következőhöz: %s:%d.

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
hu: Meglévő kapcsolat újrafelhasználása a következőhöz: [%s]:%d.

en: Saving to: %s
hu: Mentés ide: %s

en: Scheme missing
hu: A séma hiányzik

en: Secured metalink file: %s
hu: Biztonságos metalink fájl: %s

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
hu: A kiszolgáló nem fogadta el a „PBSZ 0” parancsot.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
hu: A kiszolgáló nem fogadta el a „PROT %c” parancsot.

en: Server error, can't determine system type.
hu: Kiszolgálóhiba, a rendszer típusa nem határozható meg.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
hu: A kiszolgálón lévő fájl nem újabb a helyi %s fájlnál -- nem kerül letöltésre.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
hu: A kiszolgáló figyelmen kívül hagyta az If-Modified-Since fejlécet ehhez
    a fájlhoz: %s.
    Érdemes lehet megadni a --no-if-modified-since kapcsolót.

en: Servname not supported for ai_socktype
hu: A kiszolgálónév nem támogatott az ai_socktype-hoz

en: Signature validation succeeded.
hu: Az aláírás ellenőrzése sikerült.

en: Size matches.
hu: A méret megegyezik.

en: Size mismatch for file %s.
hu: A méret eltér ennél a fájlnál: %s.

en: Skipping directory %s.
hu: A könyvtár (%s) kihagyása.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
hu: A --start-pos és a --continue együttes megadása nem javasolt, a --continue le
    lesz tiltva.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
hu: A „spider” mód bekapcsolva. A távoli fájl létezésének ellenőrzése.

en: Startup:
hu: Indítás:

en: Success
hu: Sikerült

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
hu: A szimbolikus linkek nem támogatottak, a(z) %s szimbolikus link kihagyása.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
hu: Szintaktikai hiba a Set-Cookie-ban: %s a(z) %d pozíciónál.

en: System error
hu: Rendszerhiba

en: Temporary failure in name resolution
hu: Átmeneti névfeloldási hiba

en: The certificate has expired
hu: A tanúsítvány lejárt.

en: The certificate has not yet been activated
hu: A tanúsítványt még nem aktiválták.

en: The certificate's owner does not match hostname %s
hu: A tanúsítvány tulajdonosa nem felel meg a gépnévnek (%s).

en: The public key does not match pinned public key!
hu: A nyilvános kulcs nem felel meg a rögzített nyilvános kulcsnak!

en: The server refuses login.
hu: A kiszolgáló visszautasítja a belépést.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hu: A méretek nem egyeznek (a helyi: %s) -- letöltésre kerül.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hu: A méretek nem egyeznek (a helyi: %s) -- letöltésre kerül.

en: This version does not have support for IRIs
hu: Ez a verzió nem tartalmazza az IRI-k támogatását

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
hu: A(z) %s géphez történő nem biztonságos kapcsolódáshoz használja a
    „--no-check-certificate” kapcsolót.

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
hu: Túl sok fájlleíró van nyitva. Nem használható kiválasztás egy olyan fájlleírón, amely >= %d

en: Trailing backslash
hu: Lezáró fordított perjel

en: Try `%s --help' for more options.
hu: További kapcsolókért adja ki a „%s --help” parancsot.

en: Unable to delete %s: %s
hu: %s nem törölhető: %s

en: Unable to establish SSL connection.
hu: Nem lehet létrehozni SSL-kapcsolatot.

en: Unable to get cookie for %s
hu: Nem kérhető le süti ehhez: %s

en: Unable to parse metalink file %s.
hu: %s metalink fájl feldolgozása sikertelen.

en: Unable to parse metaurl file %s.
hu: A metaurl fájl (%s) feldolgozása sikertelen.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
hu: Nem olvasható az aláírás tartalma az átmeneti fájlból. Kihagyás.

en: Unhandled errno %d
hu: Kezeletlen hibaszám: %d

en: Unknown authentication scheme.
hu: Ismeretlen hitelesítési séma.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown host
hu: Ismeretlen kiszolgáló

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Unknown type `%c', closing control connection.
hu: Ismeretlen típus: „%c”, a vezérlőkapcsolat lezárása.

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Pár nélküli [, [^, [:, [. vagy [=

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Unsupported algorithm '%s'.
hu: Nem támogatott algoritmus: „%s”.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
hu: Nem támogatott listatípus, a Unix listaértelmező megpróbálása.

en: Unsupported quality of protection '%s'.
hu: Nem támogatott védelmi minőség: „%s”.

en: Unsupported scheme %s
hu: Nem támogatott séma (%s)

en: Unterminated IPv6 numeric address
hu: Befejezetlen IPv6 numerikus cím

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
hu: Használat: %s NETRC [GÉPNÉV]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… [URL]…

en: Username for '%s%s':
hu: „%s%s” felhasználóneve:

en: Username/Password Authentication Failed.
hu: A felhasználónév/jelszó hitelesítés meghiúsult.

en: Using %s as listing tmp file.
hu: %s kerül felhasználásra felsorolási átmeneti fájlként.

en: WARC options:
hu: WARC kapcsolók:

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
hu: A WARC kimenet nem működik a --continue vagy --start-pos kapcsolóval, ezek
    le lesznek tiltva.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
hu: A WARC kimenet nem működik a --no-clobber kapcsolóval, így ez le lesz tiltva.

en: WARC output does not work with --spider.
hu: A WARC kimenet nem működik a --spider kapcsolóval.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
hu: A WARC kimenet nem működik az időbélyegekkel, így ez le lesz tiltva.

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
hu: FIGYELMEZTETÉS: a -O és a -r vagy -p együttes használata azt jelenti, hogy
    minden letöltött tartalom a megadott fájlba kerül.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
hu: FIGYELMEZTETÉS: az időbélyegek hatástalanok a -O kapcsolóval együtt.
    A részletekért lásd a kézikönyvoldalt.

en: WARNING: using a weak random seed.
hu: FIGYELMEZTETÉS: gyenge véletlenmag kerül felhasználásra.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
hu: Figyelmeztetés: a helyettesítő karaktereket a HTTP nem támogatja.

en: When downloading signature:
    %s: %s.
hu: Az aláírás letöltése közben:
    %s: %s.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
hu: A könyvtárak letöltése kihagyva, mivel a mélység %d (max %d).

en: Write failed, closing control connection.
hu: Írás sikertelen, vezérlőkapcsolat lezárása.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
hu: A HTML-esített index kiírva a(z) %s[%s] fájlba.

en: Wrote HTML-ized index to %s.
hu: A HTML-esített index kiírva a(z) %s fájlba.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
hu: Nem adható meg egyszerre a --body-data és a --body-file.

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
hu: Nem adható meg egyszerre a --post-data és a --post-file.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
hu: Nem használható a --post-data vagy --post-file a --method kapcsolóval együtt.
    A --method az adatokat --body-data és --body-file kapcsolókon keresztül várja.

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
hu: Meg kell adnia egy metódust a --method=HTTPMetódus kapcsolón keresztül a
    --body-data vagy --body-file kapcsolókkal való használathoz.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
hu: Az OpenSSL verzió túl régi a TLSv1.1 támogatásához

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
hu: Az OpenSSL verzió túl régi a TLSv1.2 támogatásához

en: _open_osfhandle failed
hu: az _open_osfhandle meghiúsult

en: `
hu: „

en: ai_family not supported
hu: Az ai_family nem támogatott

en: ai_socktype not supported
hu: Az ai_socktype nem támogatott

en: cannot create pipe
hu: nem hozható létre adatcsatorna

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
hu: a(z) %d fájlleíró nem állítható vissza: a dup2 sikertelen

en: connected.
hu: kapcsolódva.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
hu: nem lehet csatlakozni %s %d. portjához: %s

en: done.
hu: kész.

en: done.
hu: kész.

en: done.
hu: kész.

en: failed: %s.
hu: sikertelen: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
hu: meghiúsult: nincs IPv4/IPv6 cím a géphez.

en: failed: timed out.
hu: meghiúsult: időtúllépés.

en: fake_fork() failed
hu: a fake_fork() meghiúsult

en: fake_fork_child() failed
hu: a fake_fork_child() meghiúsult

en: gmtime failed. This is probably a bug.
hu: A gmtime hívás meghiúsult. Ez valószínűleg programhiba.

en: idn_encode failed (%d): %s
hu: az idn_encode meghiúsult (%d): %s

en: ignored
hu: figyelmen kívül hagyva

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
hu: az ioctl() meghiúsult. A foglalat nem állítható be blokkolóként.

en: locale_to_utf8: locale is unset
hu: locale_to_utf8: a területi beállítás nincs megadva

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: nothing to do.
hu: nincs teendő.

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
hu: a setsockopt SO_RCVBUF sikertelen: %s

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
hu: a setsockopt SO_REUSEADDR sikertelen: %s

en: time unknown
hu: idő ismeretlen

en: unspecified
hu: nincs megadva

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
hu: A use-askpass egy karakterláncot, vagy a WGET_ASKPASS vagy SSH_ASKPASS környezeti változó egyikének beállítását igényli.
