luci-app-radicale 2 - en to hu translation catalogue (103 entries)

en: A lightweight CalDAV/CardDAV server
hu: Egy könnyűsúlyú CalDAV/CardDAV kiszolgáló

en: Advanced Settings
hu: Haladó Beállítások

en: Allowed Ciphers
hu: Engedélyezett titkosítók

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Authentication / Users
hu: Hitelesítés / felhasználók

en: Authentication Type
hu: Hitelesítés típusa

en: Based on settings in 'Rights File'
hu: A „Jogok fájlja” fájlban lévő beállítások alapján

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

en: Client Certificate Authority
hu: Ügyfél hitelesítés-szolgáltatója

en: Close Lock File
hu: Zárolási fájl bezárása

en: Close the lock file when no more clients are waiting
hu: A zárolási fájl bezárása, ha nem várakozik több ügyfél

en: Command that is run after changes to storage
hu: Egy parancs, amely a tárolón végzett változtatások után fut

en: Confirm Plaintext Password
hu: Egyszerű szöveges jelszó megerősítése

en: DNS Lookup
hu: DNS keresés

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Default (htpasswd file from users below)
hu: Alapértelmezett (htpasswd fájl az alábbi felhasználóktól)

en: Default (multifilesystem)
hu: Alapértelmezett (több fájlrendszer)

en: Default (owner only)
hu: Alapértelmezett (csak tulajdonos)

en: Delete sync token that are older (seconds)
hu: Szinkronizálási token törlése, amely régebbi mint (másodperc)

en: Document Encoding
hu: Dokumentumkódolás

en: Dump Environment
hu: Környezet kiírása

en: Enable SSL connections
hu: SSL kapcsolatok engedélyezése

en: Encoding for responding to requests/events
hu: Kódolás a kérésekre vagy eseményekre válaszoláshoz

en: Encoding for storing local collections
hu: Kódolás a helyi gyűjtemények tárolásához

en: Encrypted Password
hu: Titkosított jelszó

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Folder
hu: Mappa

en: Folder in which to store collections
hu: Egy mappa, amelyben a gyűjtemények tárolva lesznek

en: For verifying client certificates
hu: Az ügyféltanúsítványok ellenőrzéséhez

en: General Settings
hu: Általános Beállítások

en: Go to Radicale 2.x Web UI
hu: Ugrás a Radicale 2.x webes felhasználói felületéhez

en: Go to Radicale v2 Web UI
hu: Ugrás a Radicale v2 webes felhasználói felületéhez

en: HTTP(S) Basic Authentication Realm
hu: HTTP(S) alapszintű hitelesítés tartománya

en: HTTP(S) Headers
hu: HTTP(S) fejlécek

en: HTTP(S) Listeners (address:port)
hu: HTTP(S) figyelők (cím:port)

en: Header: X-Access-Control-Allow-Origin
hu: Fejléc: X-Access-Control-Allow-Origin

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Hook
hu: Horog

en: If 'Plaintext Password' filled and matches 'Confirm Plaintext Password' then this field becomes of hash of that password, otherwise this field remains the existing hash (you can also put your own hash value for the type of hash listed above).
hu: Ha az „Egyszerű szöveges jelszó” ki lett töltve és megegyezik az „Egyszerű szöveges jelszó megerősítése” értékével, akkor ez a mező annak a jelszónak a kivonata lesz, egyébként ez a mező megtartja a meglévő kivonatot (megadhatja a saját kivonatértékét is a fent felsorolt kivonattípusokhoz).

en: Include full environment in logs
hu: Teljes környezet felvétele a naplókba

en: Insecure hashes
hu: Nem biztonságos kivonatok

en: Install package python3-openssl to support SSL connections
hu: Telepítse a python3-openssl csomagot az SSL kapcsolatok támogatásához

en: Install python3-passlib and python3-bcrypt to enable a secure hash
hu: Telepítse a python3-passlib és a python3-bcrypt csomagot egy biztonságos kivonat engedélyezéséhez

en: Log configuration file (no file means default procd which ends up in syslog
hu: Napló beállítófájlja (ha nincs fájl, akkor a procd alapértelmezett, amely a rendszernaplóban végződik

en: Logging
hu: Naplózás

en: Logging File
hu: Fájl naplózása

en: Lookup reverse DNS for clients for logging
hu: Fordított DNS keresése az ügyfeleknél a naplózáshoz

en: Mask Passwords
hu: Jelszavak maszkolása

en: Max Connections
hu: Legtöbb kapcsolat

en: Max Content Length
hu: Legnagyobb tartalomhossz

en: Max Sync Token Age
hu: Legnagyobb szinkronizációs token életkor

en: Maximum number of simultaneous connections
hu: Egyidejű kapcsolatok legnagyobb száma

en: Maximum size of request body (bytes)
hu: Kérés törzsének legnagyobb mérete (bájt)

en: Multiple files on filesystem
hu: Több fájl a fájlrendszeren

en: No authentication
hu: Nincs hitelesítés

en: Password and confirmation do not match
hu: A jelszó és a megerősítés nem egyezik

en: Password encryption method
hu: Jelszó titkosításának módszere

en: Plaintext
hu: Egyszerű szöveg

en: Plaintext Password
hu: Egyszerű szöveges jelszó

en: Prevent other instances or processes from modifying collections while in use
hu: Egyéb példányok vagy folyamatok megakadályozása abban, hogy módosítsák a gyűjteményeket a használat során

en: Private Key
hu: Személyes kulcs

en: REMOTE_USER from web server
hu: REMOTE_USER a webkiszolgálótól

en: RO: All, RW: All
hu: Csak olvasás: mindenki, olvasás és írás: mindenki

en: RO: Authenticated Users, RW: Owner
hu: Csak olvasás: hitelesített felhasználók, olvasás és írás: tulajdonos

en: RO: None, RW: Authenticated Users
hu: Csak olvasás: nincs, olvasás és írás: hitelesített felhasználók

en: RO: None, RW: Owner
hu: Csak olvasás: nincs, olvasás és írás: tulajdonos

en: Radicale v2 Web UI
hu: Radicale v2 webes felhasználói felület

en: Realm
hu: Tartomány

en: Redact passwords in logs
hu: Jelszavak kitakarása a naplókban

en: Remove configuration for certificate, key, and CA
hu: Tanúsítvány, kulcs és hitelesítés-szolgáltató beállításainak eltávolítása

en: Remove configuration for logging
hu: Naplózás beállításainak eltávolítása

en: Remove configuration for rights file
hu: Jogok fájlja beállításainak eltávolítása

en: Request
hu: Kérés

en: Required time between a failed authentication attempt and trying again
hu: Egy sikertelen hitelesítési kísérlet és az újrapróbálás között szükséges idő

en: Retry Delay
hu: Újrapróbálás késleltetése

en: Rights
hu: Jogok

en: Rights File
hu: Jogok fájlja

en: Rights Type
hu: Jogok típusa

en: SSL not available
hu: Az SSL nem érhető el

en: See python3-openssl documentation for available ciphers
hu: Nézze meg a python3-openssl dokumentációját az elérhető titkosítókért

en: See python3-openssl documentation for available protocols
hu: Nézze meg a python3-openssl dokumentációját az elérhető protokollokért

en: Select bcrypt above to enable a secure hash
hu: Válassza ki fent a bcrypt lehetőséget egy biztonságos kivonat engedélyezéséhez

en: Send debug information to logs
hu: Hibakeresési információk küldése a naplókba

en: Server Settings
hu: Kiszolgáló beállításai

en: Socket timeout (seconds)
hu: Foglalat időkorlátja (másodperc)

en: Storage
hu: Tároló

en: Storage Type
hu: Tároló típusa

en: This permanently deletes configuration for logging
hu: Ez véglegesen törli a naplózás beállításait

en: This permanently deletes the cert, key, and configuration to use same.
hu: Ez véglegesen törli a tanúsítványt, a kulcsot és a beállításokat ugyanannak a használatához.

en: This permanently deletes the rights file and configuration to use same.
hu: Ez véglegesen törli a jogok fájlját és a beállításokat ugyanannak a használatához.

en: Timeout
hu: Időkorlát

en: Use File Locks
hu: Fájlzárolások használata

en: Use Protocol
hu: Protokoll használata

en: User
hu: Felhasználó

en: User-based ACL Settings
hu: Felhasználó alapú ACL beállítások

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Users and Passwords
hu: Felhasználók és jelszavak

en: Web UI
hu: Webes felhasználói felület

en: Web UI Type
hu: Webes felhasználói felület típusa

en: X-Remote-User from web server
hu: X-Remote-User a webkiszolgálótól

en: htpasswd file (manually populated)
hu: htpasswd fájl (kézzel feltöltve)

en: htpasswd-formatted file filename
hu: htpasswd formázású fájl fájlneve
