util-linux-ng 2.18-rc2 - en to gl translation catalogue (278 entries)

en: cannot open %s
gl: non se pode abrir %s

en: set read-only
gl: estabelece só lectura

en: set read-write
gl: estabelece lectura/escritura

en: get read-only
gl: obtén só lectura

en: get logical block (sector) size
gl: obter o tamaño do bloque lóxico (sector)

en: get physical block (sector) size
gl: obtener o tamaño do bloque físico (sector)

en: get minimum I/O size
gl: obter o tamaño de E/S mínimo

en: get optimal I/O size
gl: obter o tamaño de E/S óptimo

en: get max sectors per request
gl: obter os sectores máximos por solicitude

en: get blocksize
gl: obter o tamaño do bloque

en: get size in bytes
gl: obtén o tamaño en bytes

en: set readahead
gl: estabelece «readahead»

en: get readahead
gl: obtén «readahead»

en: set filesystem readahead
gl: estabelece «readahead»

en: get filesystem readahead
gl: obtén sistema de ficheiros `readahead'

en: flush buffers
gl: baleira os búferes

en: reread partition table
gl: volve a ler a táboa de particións

en: %s failed.
gl: %s fallou.

en: %s succeeded.
gl: %s tivo éxito.

en: RO    RA   SSZ   BSZ   StartSec            Size   Device
gl: RO    RA   SSZ   BSZ   SectordeInicio            Tamaño   Dispositivo

en: Formatting ...
gl: Formateando...

en: done
gl: feito

en: Verifying ...
gl: Verificando...

en: Read:
gl: Ler:

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
gl: Problema de lectura no cilindro %d, esperábase %d, leuse %d

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
gl: Datos incorrectos no cilindro %d
    Continuando...

en: Could not determine current format type
gl: Non é posíbel determinar o tipo de formato actual

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
gl: %s caras, %d pistas, %d sectores/pista. Capacidade total de %d kB.

en: Double
gl: Dobre

en: Single
gl: Sinxelo

en: parse error: %s
gl: erro de análise: %s

en: ioctl failed: unable to determine device size: %s
gl: ioctl fallou: non foi posíbel determinar o tamaño do dispositivo: %s

en: file length too short
gl: a lonxitude do ficheiro é demasiado curta

en: superblock magic not found
gl: non se encontrou o superbloque máxico

en: unsupported filesystem features
gl: Características do sistema de ficheiros non compatíbeis

en: superblock size (%d) too small
gl: O tamaño do superbloque (%d) é demasiado pequeno

en: warning: file extends past end of filesystem
gl: aviso: o ficheiro pasa do final do sistema de ficheiros

en: warning: old cramfs format
gl: aviso: formato de cramfs antigo

en: unable to test CRC: old cramfs format
gl: non foi posíbel probar o CRC: formato de cramfs antigo

en: crc error
gl: crc fallou

en: seek failed
gl: produciuse un fallo na busca

en: root inode is not directory
gl: o nodo-i raíz non é un cartafol

en: bad root offset (%lu)
gl: desprazamento raíz incorrecto (%lu)

en: data block too large
gl: o bloque de datos é demasiado longo

en:   hole at %ld (%zd)
gl:   oco en %ld (%zd)

en:   uncompressing block at %ld to %ld (%ld)
gl:   descomprimindo o bloque en %ld a %ld (%ld)

en: write failed: %s
gl: write falou: (%s)

en: lchown failed: %s
gl: lchown fallou: (%s)

en: chown failed: %s
gl: chown fallou: (%s)

en: utime failed: %s
gl: utime fallou: (%s)

en: directory inode has zero offset and non-zero size: %s
gl: o nodo-i do cartafol ten un desprazamento cero ou un tamaño non cero: %s

en: mkdir failed: %s
gl: mkdir fallou: (%s)

en: filename length is zero
gl: a lonxitude do nome do ficheiro é cero

en: bad filename length
gl: lonxitude do nome de ficheiro incorrecta

en: bad inode offset
gl: desprazamento do nodo-i incorrecto

en: file inode has zero offset and non-zero size
gl: o nodo-i do ficheiro ten un desprazamento cero ou un tamaño non cero

en: file inode has zero size and non-zero offset
gl: o ficheiro nodo-i ten un tamaño cero ou un desprazamento non cero

en: symbolic link has zero offset
gl: a ligazón simbólica ten un desprazamento cero

en: symbolic link has zero size
gl: a ligazón simbólica ten un tamaño cero

en: size error in symlink: %s
gl: erro de tamaño na ligazón simbólica: %s

en: symlink failed: %s
gl: symlink fallou: %s

en: special file has non-zero offset: %s
gl: o ficheiro especial ten un desprazamento non cero: %s

en: fifo has non-zero size: %s
gl: fifo ten un tamaño non cero: %s

en: socket has non-zero size: %s
gl: o socket ten un tamaño non cero: %s

en: bogus mode: %s (%o)
gl: modo bogus: %s : (%o)

en: mknod failed: %s
gl: mknot fallou: %s

en: invalid file data offset
gl: desprazamento dos datos do ficheiro non válido

en: compiled without -x support
gl: compilado sen a compatibilidade para -x

en: %s is mounted.
gl: %s está montado.

en: Do you really want to continue
gl: Desexa continuar?

en: check aborted.
gl: comprobación abortada.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
gl: Zona nr < PRIMEIRAZONA no ficheiro «%s».

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
gl: Zona nr >= ZONAS no ficheiro «%s».

en: Remove block
gl: Eliminar bloque

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
gl: Erro de lectura: non é posíbel buscar nun bloque o ficheiro «%s»

en: Read error: bad block in file '%s'
gl: Erro de lectura: bloque incorrecto no ficheiro «%s»

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
gl: Erro interno: tentando escribir un bloque incorrecto
    Ignorouse a solicitude de escritura

en: unable to write super-block
gl: Non é posíbel escribir o superbloque

en: Unable to write inode map
gl: Non é posíbel escribir a táboa de nodos-i

en: Unable to write zone map
gl: Non é posíbel escribir a táboa de zonas

en: Unable to write inodes
gl: Non é posíbel escribir nodos-i

en: unable to alloc buffer for superblock
gl: non é posíbel reserver o búfer para o superbloque

en: unable to read super block
gl: non é posíbel ler o superbloque

en: bad magic number in super-block
gl: número máxico incorrecto no superbloque

en: Only 1k blocks/zones supported
gl: Só se admiten bloques/zonas de 1k

en: Unable to allocate buffer for inode map
gl: Non é posíbel reservar o búfer para o mapa de nodos-i

en: Unable to allocate buffer for zone map
gl: Non é posíbel reservar o búfer para o mapa de zonas

en: Unable to allocate buffer for inodes
gl: Non é posíbel reservar o búfer para os nodos-i

en: Unable to allocate buffer for inode count
gl: Non é posíbel reservar o búfer para a conta de nodos-i

en: Unable to allocate buffer for zone count
gl: Non é posíbel reservar o búfer para a conta de zonas

en: Unable to read inode map
gl: Non é posíbel reservar o mapa de nodos-i

en: Unable to read zone map
gl: Non é posíbel ler a táboa de zonas

en: Unable to read inodes
gl: Non é posíbel ler os nodos-i

en: %ld inodes
gl: %ld nodos-i

en: %ld blocks
gl: %ld bloques

en: Zonesize=%d
gl: Tamaño da zona=%d

en: Filesystem state=%d
gl: Estado do sistema de ficheriso=%d

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
gl: O nodo-i %d marcouse como non utilizado, pero estase usando para o ficheiro «%s»

en: Mark in use
gl: Marcar en uso

en: The file `%s' has mode %05o
gl: O ficheiro «%s» ten o modo %05o

en: Warning: inode count too big.
gl: Aviso: a conta de nodos-i é demasiado grande.

en: root inode isn't a directory
gl: o nodo-i raíz non é un cartafol

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
gl: O bloque foi usado anteriormente. Agora no ficheiro «%s».

en: Clear
gl: Borrar

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
gl: O bloque %d no ficheiro «%s» está marcado como en uso.

en: Correct
gl: Correcto

en:  Remove
gl:  Eliminar

en: internal error
gl: Erro interno

en: Set
gl: Estabelecer

en: Set i_nlinks to count
gl: Estabelecer i_nlinks para contar

en: Unmark
gl: Eliminar marca

en: bad inode size
gl: tamaño de nodo-i incorrecto

en: bad v2 inode size
gl: tamaño de nodo-i v2 incorrecto

en: need terminal for interactive repairs
gl: Necesítase a terminal para reparacións interactivas

en: %s is clean, no check.
gl: %s está limpo, non se comproba.

en: Forcing filesystem check on %s.
gl: Forzando a comprobación do sistema de ficheiros en %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
gl: O sistema de ficheiros en %s está sucio, precisa unha comprobación.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
gl: 
    %6ld nodos-i usados (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
gl: %6ld zonas usadas (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
gl: 
    %6d ficheiros normais
    %6d directorios
    %6d ficheiros de dispositivos de caracteres
    %6d ficheiros de dispositivos de bloques
    %6d ligazóns
    %6d ligazóns simbólicas
    ------
    %6d ficheiros

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
gl: ----------------------------------
    O SISTEMA DE FICHEIROS CAMBIOU
    ----------------------------------

en: volume name too long
gl: o nome do volume é demasiado longo

en: fsname name too long
gl: o nome do sistema de ficheiros é demasiado longo

en: %s is not a block special device
gl: %s non é un dispositivo de bloques

en: cannot get size of %s
gl: non se pode obter o tamaño de %s

en: blocks argument too large, max is %llu
gl: o argumento de bloques é demasiado longo, o máximo é %llu

en: too many inodes - max is 512
gl: demasiados nodos-i - o máximo é 512

en: not enough space, need at least %llu blocks
gl: non hai espazo suficiente, necesítanse cando menos %llu bloques

en: Device: %s
gl: Dispositivo: %s

en: FSname: <%-6s>
gl: Nome do sistema de ficheiros: <%-6s>

en: BlockSize: %d
gl: Tamaño do bloque: %d

en: Blocks: %lld
gl: Bloques: %lld

en: ROM image
gl: Imaxe ROM

en: no label,
gl: sen etiqueta,

en: no uuid
gl: sen uuid

en: too many bad pages
gl: demasiadas páxinas incorrectas

en: unknown column: %s
gl: Orde descoñecida: %s

en: %s: Out of memory!
gl: %s: Non queda memoria!

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
gl:   b          Trocar a opción de arrinque para a partición actual

en:   d          Delete the current partition
gl:   d          Eliminar a partición actual

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
gl:   g          Cambiar os parámetros de cilindros, cabezas e sectores por pista

en:              WARNING: This option should only be used by people who
gl:              AVISO: Esta opción debería usarse só por persoas que

en:              know what they are doing.
gl:              coñecen o funcionamento da mesma.

en:   h          Print this screen
gl:   h          Imprime esta pantalla

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
gl:   m          Maximiza o uso do disco pola partición actual

en:              Note: This may make the partition incompatible with
gl:              Nota: Isto podería facer a partición non compatíbel con

en:   n          Create new partition from free space
gl:   n          Crea unha nova partición desde espazo libre

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
gl:   p          Imprimi a táboa de particións á pantalla ou a un ficheiro

en:              There are several different formats for the partition
gl:              Hai varios formatos de partición para a partición

en:              that you can choose from:
gl:              entre os que pode elixir:

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
gl:                 r - Datos en crú (exactamente como deberían escribirse no disco)

en:                 s - Table ordered by sectors
gl:                 s - Táboa ordenada por sectores

en:                 t - Table in raw format
gl:                 t - Táboa con formato en crú

en:   q          Quit program without writing partition table
gl:   q          Sae do programa sen escribir a táboa de particións

en:   t          Change the filesystem type
gl:   t          Cambiar o tipo de sistema de ficheiros

en:   u          Change units of the partition size display
gl:   u          Cambia as unidades de visualización do tamaño da partición

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
gl:              Alterna entre MB, sectores e cilindros.

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
gl:              Xa que isto pode destruír os datos do seu disco, debería

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
gl:              confirmar ou denegar a escritura escribindo «si» ou

en:              `no'
gl:              «non»

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
gl: Frecha Arriba     Move o cursor á anterior partición

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
gl: Frecha Abaixo     Move o cursor á seguinte partición

en: CTRL-L       Redraws the screen
gl: CTRL-L       Volve a debuxar a pantalla

en:   ?          Print this screen
gl:   ?          Imprime esta pantalla

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
gl: Nota: Todas as ordes poden inserirse tanto en maiúsculas como en minúsculas

en: case letters (except for Writes).
gl: (salvo W para operacións de escritura).

en: Cylinders
gl: Cilíndros

en: Change cylinder geometry
gl: Cambiar a xeometría de cilindros

en: Heads
gl: Cabezas

en: Change head geometry
gl: Cambiar a xeometría de cabezas

en: Change sector geometry
gl: Cambiar a xeometría de sectores

en: Done
gl: Feito

en: Done with changing geometry
gl: Feito sen cambiar a xeometría

en: Enter the number of cylinders:
gl: Introduza o número de cilindros:

en: Illegal cylinders value
gl: Valor de cilindros ilegal

en: Enter the number of heads:
gl: Introduza o número de cabezas:

en: Illegal heads value
gl: Valor de cabezas ilegal

en: Enter the number of sectors per track:
gl: Introduza o número de sectores por pista:

en: Illegal sectors value
gl: Valor de sectores ilegal

en: Pri/Log
gl: Pri/Lóx

en: Unknown (%02X)
gl: Descoñecido (%02X)

en: Disk Drive: %s
gl: Unidade de disco: %s

en: Size: %lld bytes, %lld MB
gl: Tamaño: %lld bytes, %lld MB

en: Size: %lld bytes, %lld.%lld GB
gl: Tamaño: %lld bytes, %lld.%lld GB

en: Heads: %d   Sectors per Track: %d   Cylinders: %lld
gl: Cabezas: %d   Sectores por pista: %d   Cilindros: %lld

en: Name
gl: Nome

en: Flags
gl: Opcións

en: Part Type
gl:  Tipo

en: FS Type
gl: Tipo de S.F.

en: [Label]
gl: [Etiqueta]

en:     Sectors
gl:     Sectores

en:   Cylinders
gl:   Cilindros

en:   Size (MB)
gl:   Tamaño (MB)

en:   Size (GB)
gl:   Tamaño (GB)

en: No more partitions
gl: Non hai máis particións

en: Bootable
gl: Arrincábel

en: Toggle bootable flag of the current partition
gl: Troca a opción de arrinque da partición actual

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete the current partition
gl: Elimina a partición actual

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Change disk geometry (experts only)
gl: Cambiar a xeometría do disco (só expertos)

en: Help
gl: Axuda

en: Print help screen
gl: Imprime esta pantalla

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
gl: Maximizar o uso de disco da partición actual (só expertos)

en: New
gl: Nova

en: Create new partition from free space
gl: Crea unha nova partición desde o espazo libre

en: Print
gl: Imprimir

en: Print partition table to the screen or to a file
gl: Imprime a táboa de particións na pantalla ou nun ficheiro

en: Quit
gl: Saír

en: Quit program without writing partition table
gl: Sae do programa sen escribir a táboa de particións

en: Type
gl: tipo

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
gl: Cambia o tipo de sistema de ficheiso (DOS, Linux, OS/2, etc.)

en: Units
gl: Unidades

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
gl: Cambiar as unidades de visualización do tamaño da partición (MB, sect, cil)

en: Write
gl: Escribir

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
gl: Escribir a táboa de particións ao disco (isto podería destruír os datos)

en: Cannot make this partition bootable
gl: Non é posíbel facer esta partición arrincábel

en: Cannot delete an empty partition
gl: Non é posíbel eliminar unha partición baleira

en: Cannot maximize this partition
gl: Non é posíbel maximizar esta partición

en: This partition is unusable
gl: Esta partición non é usábel

en: This partition is already in use
gl: Esta partición xa está en uso

en: Cannot change the type of an empty partition
gl: Non é posíbel cambiar o tipo dunha partición baleira

en: Illegal command
gl: Orde ilegal

en: cylinders
gl: cilindros

en: sectors/track
gl: sectors/pista

en: tracks/cylinder
gl: pistas/cilindro

en: sectors/cylinder
gl: sectores/cilindro

en: rpm
gl: r.p.m.

en: track-to-track seek
gl: busca de pista-a-pista

en: First %s
gl: Primeiro %s

en: %s: cannot add inotify watch.
gl: %s: non é posíbel engadir un vixilante de inotify.

en: %s: cannot read inotify events
gl: %s: non é posíbel ler os eventos de inotify

en: Architecture:
gl: Arquitectura:

en: CPU op-mode(s):
gl: Modo(s) OP da CPU:

en: NUMA node(s):
gl: Nodo(s) NUMA:

en: Vendor ID:
gl: ID do fabricante:

en: CPU family:
gl: Familia do CPU:

en: Model:
gl: Modelo

en: CPU MHz:
gl: Mhz do CPU:

en: Virtualization:
gl: Virtualización:

en: Hypervisor vendor:
gl: Fabricante do hypervisor:

en: Virtualization type:
gl: Tipo de virtualización:

en: %s: assuming RTC uses UTC ...
gl: %s: asumindo que RTC usa UTC ...

en: Using UTC time.
gl: Usando a hora UTC.

en: Using local time.
gl: Usando a hora local.

en: 
    *** %s: directory ***
gl: 
    *** %s: directorio	 ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
gl: 
    *** %s: Non é un ficheiro de texto ***

en: [Use q or Q to quit]
gl: [Use q ou Q para saír]

en: --More--
gl: --Máis--

en: (Next file: %s)
gl: (Seguinte ficheiro: %s)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
gl: [Prema espacio para continuar, «q» para saír]

en: ...back %d pages
gl: ...atrás %d páxinas

en: ...back 1 page
gl: ...atrás 1 páxina

en: ...skipping one line
gl: ...omitindo unha liña

en: ...skipping %d lines
gl: ...omitindo %d liñas

en: 
    ***Back***
gl: 
    ***Atrás***

en: [Press 'h' for instructions.]
gl: [Prema «h» para consultar as instrucións]

en: "%s" line %d
gl: «%s» liña %d

en: [Not a file] line %d
gl: [Non é un ficheiro] liña %d

en:   Overflow
gl:   Desbordamento

en: ...skipping
gl: ...omitindo

en: 
    Pattern not found
gl: 
    Non se encontrou o patrón

en: Pattern not found
gl: Non se encontrou o patrón

en: can't fork
gl: non se pode bifurcar

en: 
    ...Skipping
gl: 
    ...Saltando

en: ...Skipping to file
gl: ...Saltando ao ficheiro

en: ...Skipping back to file
gl: ...Retrocedendo ao ficheiro

en: Line too long
gl: A liña é demasiado longa

en: ...skipping forward
gl: ...omitindo cara adiante

en: ...skipping backward
gl: ...omitindo cara atrás

en: No next file
gl: Non hai un seguinte ficheiro

en: No previous file
gl: Non hai un ficheiro anterior

en: RE error:
gl: Erro de RE:

en: No remembered search string
gl: Cadea de busca non lembrada

en: saved
gl: gardado

en: fork() failed, try again later
gl: fork() fallou, ténteo máis tarde

en: (Next file:
gl: (Seguinte ficheiro:
