GNU bison 2.0 - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: warning
tr: uyarı

en: only one %s allowed per rule
tr: her kural icin sadece bir %s kullanılabilir

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as shift
tr:     %d durumu %s andacı arasındaki çelişki kaydırılarak çözümlendi

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as reduce
tr:     %d durumu %s andacı arasındaki çelişki indirgenerek çözümlendi

en:     Conflict between rule %d and token %s resolved as an error
tr:     %d durumu %s andacı arasındaki çelişki hata olarak çözümlendi

en: State %d
tr: Durum %d

en: conflicts: %d shift/reduce, %d reduce/reduce
tr: çelişkiler: %d öteleme/indirgeme, %d indirgeme/indirgeme

en: conflicts: %d shift/reduce
tr: çelişkiler: %d öteleme/indirgeme

en: conflicts: %d reduce/reduce
tr: çelişkiler: %d indirgeme/indirgeme

en: %%expect-rr applies only to GLR parsers
tr: %%expect-rr sadece GLR ayrıştırıcıları için geçerlidir

en: %d shift/reduce conflict | %d shift/reduce conflicts
tr[0]: %d öteleme/indirgeme çelişkisi

en: cannot close file
tr: dosya kapatılamıyor

en: conflicting outputs to file %s
tr: %s dosyasına çelişen çıktılar

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... DOSYA

en: Written by Robert Corbett and Richard Stallman.
tr: Yazanlar: Robert Corbett ve Richard Stallman.

en: Copyright (C) %d Free Software Foundation, Inc.
tr: Telif Hakkı (C) %d Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: Bu bir serbest yazılımdır; kopyalama koşulları için kaynak koduna bakınız.
    Hiçbir garantisi yoktur; hatta SATILABİLİRLİĞİ veya ŞAHSİ KULLANIMINIZA
    UYGUNLUĞU için bile garanti verilmez.

en: Grammar
tr: Gramer

en: missing identifier in parameter declaration
tr: parametre bildiriminde eksik tanıtıcı

en:  type %d is %s
tr:  tip %d %s'dir

en: shift, and go to state %d
tr: ötele, ve durum %d'ye git

en: go to state %d
tr: durum %d'ye git

en: error (nonassociative)
tr: hata (birleşmeli değil)

en: reduce using rule %d (%s)
tr: kural %d (%s) ile indirgeme

en: accept
tr: onayla

en: $default
tr: $öntanımlı

en: Terminals, with rules where they appear
tr: Sabit simgeler, içinde geçtikleri kurallarla birlikte

en: Nonterminals, with rules where they appear
tr: Değişken simgeler, içinde geçtikleri kurallarla birlikte

en:  on left:
tr:  (sol tarafta):

en:  on right:
tr:  (sağ tarafta):

en: multiple %s declarations
tr: çoklu %s bildirimleri

en: rule given for %s, which is a token
tr: bir andaç olan %s için kural verilmiş

en: type clash on default action: <%s> != <%s>
tr: öntanımlı eylem üzerinde tip çatışması: `%s' != `%s'

en: empty rule for typed nonterminal, and no action
tr: Tipli değişken simge için boş kural tanımlanmış, ve eylem belirtilmemiş

en: %s affects only GLR parsers
tr: %s sadece GLR ayrıştırıcıları etkiler

en: %s must be followed by positive number
tr: %s'i pozitif bir sayı izlemeli

en: no rules in the input grammar
tr: girdi gramer içinde kural yok

en: start symbol %s does not derive any sentence
tr: başlangıç simgesi %s herhangi bir cümleden türemiyor

en: integer out of range: %s
tr: tam sayı kapsam dışı: %s

en: invalid directive: %s
tr: geçersiz yönerge: %s

en: invalid null character
tr: geçersiz 'null' karakter

en: too many symbols in input grammar (limit is %d)
tr: girdi gramerde çok fazla simge var (sınır: %d)

en: %s redeclaration for %s
tr: %2$s için tekrar %1$s bildirimi

en: symbol %s redefined
tr: %s simgesi tekrar tanımlanmış

en: redefining user token number of %s
tr: kullanıcı andacı %s tekrar tanımlanıyor

en: symbol %s is used, but is not defined as a token and has no rules
tr: simge %s kullanılmış, fakat andaç olarak tanımlanmamış ve kuralları yok

en: the start symbol %s is undefined
tr: başlangıç simgesi %s tanımlanmamış

en: the start symbol %s is a token
tr: başlangıç simgesi %s bir andaç

en: invalid argument %s for %s
tr: geçersiz argüman: %2$s için %1$s

en: ambiguous argument %s for %s
tr: %s argümanı, %s için belirsiz

en: Valid arguments are:
tr: Geçerli argümanlar:

en: %u bitset_allocs, %u freed (%.2f%%).
tr: %u bitset_allocs, %u serbest bırakılan (%.2f%%).

en: %u bitset_sets, %u cached (%.2f%%)
tr: %u bitset_sets, %u önbellek kullanımı (%.2f%%)

en: %u bitset_resets, %u cached (%.2f%%)
tr: %u bitset_resets, %u önbellek kullanımı (%.2f%%)

en: %u bitset_tests, %u cached (%.2f%%)
tr: %u bitset_tests, %u önbellek kullanımı (%.2f%%)

en: count log histogram
tr: sayı histogramı

en: size log histogram
tr: büyükük histogramı

en: density histogram
tr: yogunluk histogramı

en: Bitset statistics:
tr: Bitset istatistikleri:

en: Accumulated runs = %u
tr: Toplam çalıştırılan = %u

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: 
    Execution times (seconds)
tr: 
    Çalışma süresi (saniye)

en:  TOTAL                 :
tr:  TOPLAM                :

en: time in %s: %ld.%06ld (%ld%%)
tr: %s'te geçen zaman: %ld.%06ld (%ld%%)
