findutils-4.4.0 - en to nl translation catalogue (211 entries)

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: error closing file
nl: fout tijdens sluiten van bestand

en: write error
nl: schrijffout

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de initiële werkmap

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
nl: ‘

en: '
nl: ’

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [ or [^
nl: Ongepaarde [ of [^

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: ^[yY]
nl: ^[jJyY]

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: invalid %s%s argument `%s'
nl: ongeldig argument van %s%s: '%s'

en: invalid suffix in %s%s argument `%s'
nl: ongeldige suffix in argument van %s%s: '%s'

en: %s%s argument `%s' too large
nl: argument van %s%s is te lang: '%s'

en: cannot get current directory
nl: kan huidige map niet opvragen

en: cannot stat current directory
nl: kan status van huidige map niet opvragen

en: Warning: file system %s has recently been unmounted.
nl: Waarschuwing: bestandssysteem %s is recent ontkoppeld.

en: Warning: file system %s has recently been mounted.
nl: Waarschuwing: bestandssysteem %s is recent aangekoppeld.

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, file system type is %s) [ref %ld]
nl: %s%s is gewijzigd tijdens het uitvoeren van %s
    (oud apparaatnummer is %ld, nieuw apparaatnummer is %ld,
    bestandssysteemsoort is %s) [regel %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %<PRIuMAX>, new inode number %<PRIuMAX>, file system type is %s) [ref %ld]
nl: %s%s is gewijzigd tijdens het uitvoeren van %s
    (oud inode-nummer is %<PRIuMAX>, nieuw inode-nummer is %<PRIuMAX>,
    bestandssysteemsoort is %s) [regel %ld]

en: Failed to safely change directory into %s
nl: Het veilig wijzigen van de huidige map naar %s is mislukt

en: Symbolic link %s is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
nl: Symbolische koppeling %s is deel van een oneindige lus in
    de mappenhiërarchie: de map waarnaar de koppeling wijst is al bezocht.

en: Filesystem loop detected; %s has the same device number and inode as a directory which is %d level higher in the file system hierarchy | Filesystem loop detected; %s has the same device number and inode as a directory which is %d levels higher in the file system hierarchy
nl[0]: Oneindige lus in bestandssysteem: %s heeft hetzelfde apparaatnummer en
    inode-nummer als een map %d niveau hoger in de mappenhiërarchie.
nl[1]: Oneindige lus in bestandssysteem: %s heeft hetzelfde apparaatnummer en
    inode-nummer als een map %d niveaus hoger in de mappenhiërarchie.

en: warning: not following the symbolic link %s
nl: waarschuwing: symbolische koppeling %s wordt niet gevolgd

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s (saw only st_nlink=%d but we already saw %d subdirectories): this may be a bug in your file system driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
nl: WAARSCHUWING: het aantal harde koppelingen voor %s is onjuist;
    volgens het bestandssysteem zijn er %d koppelingen naar deze map,
    maar er zijn al %d submappen gepasseerd.
    Dit zou een fout in het bestandssysteem-stuurprogramma kunnen zijn.
    Optie '-noleaf' wordt nu automatisch aangezet.  In de tot nu toe gegeven
    resultaten kunnen mappen ontbreken die doorzocht hadden moeten worden.

en: unknown
nl: onbekend

en: File system loop detected; %s is part of the same file system loop as %s.
nl: Oneindige lus in bestandssysteem: %s is onderdeel van dezelfde bestandssysteemlus als %s.

en: Warning: file %s appears to have mode 0000
nl: Waarschuwing: bestand %s lijkt modus 0000 te hebben.

en: cannot search %s
nl: kan %s niet doorzoeken

en: The -delete action atomatically turns on -depth, but -prune does nothing when -depth is in effect.  If you want to carry on anyway, just explicitly use the -depth option.
nl: De actie '-delete' schakelt automatisch '-depth' in,
    maar '-prune' doet niets als '-depth' ingeschakeld is.
    Als u toch door wilt gaan, gebruik dan expliciet de optie '-depth'.

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
nl: Waarschuwing: optie '%s' werd gegeven na het non-optie-argument '%s',
    maar opties zijn niet positioneel: '%s' beïnvloedt zowel voorgaande
    als nakomende testen.  Geef opties op vóór andere argumenten.

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
nl: Waarschuwing: de optie '-d' wordt afgeraden;
    gebruik liever '-depth', want dat is een POSIX-optie.

en: %s is not the name of an existing group and it does not look like a numeric group ID because it has the unexpected suffix %s
nl: %s is geen bestaande groepsnaam, en het lijkt niet op een numeriek ID
    vanwege het onverwachte achtervoegsel %s

en: %s is not the name of an existing group
nl: %s is geen bestaande groepsnaam

en: argument to -group is empty, but should be a group name
nl: het argument van '-group' is leeg, maar zou een groepsnaam moeten zijn

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
nl: 
    Het standaardpad is de huidige map; de standaardexpressie is '-print';
    de expressie mag bestaan uit: operatoren, opties, testen, en acties:

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
nl: Operatoren (in afnemende voorrangsvolgorde;
                de operator '-and' is impliciet als er geen andere gegeven is):
        ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
        EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
nl: Positionele opties (altijd waar):  -daystart  -follow  -regextype
    
    Normale opties (ook altijd waar, maar gegeven vóór andere expressies):
        -depth  --help  -maxdepth NIVEAUS  -mindepth NIVEAUS  -mount  -noleaf
        --version  -xdev  -ignore_readdir_race  -noignore_readdir_race

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
nl: Testen (N mag ook +N of -N zijn):  -amin N  -anewer BESTAND  -atime N
        -cmin N  -cnewer BESTAND  -ctime N  -empty  -false  -fstype SOORT
        -gid N  -group NAAM  -ilname PATROON  -iname PATROON  -inum N
        -iregex PATROON  -iwholename PATROON  -links N  -lname PATROON
        -mmin N  -mtime N  -name PATROON  -newer BESTAND  -nouser  -nogroup

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -readable -writable -executable
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
nl:     -path PATROON  -perm [+-]MODUS  -regex PATROON  -readable
        -writable  -executable  -size N[bcwkMG]  -true  -type [bcdpflsD]
        -uid N  -used N  -user NAAM  -wholename PATROON  -xtype [bcdpfls]

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
nl: Acties:  -fprint BESTAND  -fprint0 BESTAND  -fprintf BESTAND OPMAAK
        -exec COMMANDO ;  -exec COMMANDO {} +  -ok COMMANDO ;  -ls  -fls BESTAND
        -execdir COMMANDO ;  -execdir COMMANDO {} +  -okdir COMMANDO ;
        -print  -print0  -printf OPMAAK  -delete  -prune  -quit

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
nl: Rapporteer gebreken in 'findutils' via de foutenrapportagepagina op
    http://savannah.gnu.org/.  Als u geen webtoegang hebt, stuur dan
    een e-mail naar <bug-findutils@gnu.org>.
    Meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
nl: de zinnigheidscontrole van de fnmatch()-systeemfunctie is mislukt

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
nl: Waarschuwing: bestandsnamen bevatten gewoonlijk geen schuine strepen
    (padnamen wel); dit betekent dat '%s %s' op dit systeem waarschijnlijk
    altijd onwaar zal zijn.  De test '-wholename' is vermoedelijk zinvoller,
    of misschien '-samefile'.  Of anders, als u GNU grep hebt, kunt u
    'find ... -print0 | grep -FzZ %s' gebruiken.

en: Expected a positive decimal integer argument to %s, but got %s
nl: Als argument van %s werd een tientallig positief geheel getal verwacht,
    maar %s werd gegeven

en: This system does not provide a way to find the birth time of a file.
nl: Dit systeem kent niet de mogelijkheid om de ontstaanstijd van een bestand te bepalen.

en: I cannot figure out how to interpret %s as a date or time
nl: Kan %s niet als datum of tijd interpreteren

en: Cannot obtain birth time of file %s
nl: Kan ontstaanstijd van bestand %s niet bepalen

en: Mode %s is not valid when POSIXLY_CORRECT is on.
nl: Modus %s is ongeldig als POSIXLY_CORRECT aan staat.

en: invalid mode %s
nl: ongeldige modus %s

en: warning: you have specified a mode pattern %s (which is equivalent to /000). The meaning of -perm /000 has now been changed to be consistent with -perm -000; that is, while it used to match no files, it now matches all files.
nl: Waarschuwing: het opgegeven moduspatroon %s is gelijkwaardig aan /000.
    De betekenis van '-perm /000' is gelijkgemaakt aan die van '-perm -000'; dus
    in plaats van met geen enkel bestand komt het nu overeen met alle bestanden.

en: invalid null argument to -size
nl: ongeldig leeg argument van '-size'

en: invalid -size type `%c'
nl: ongeldige aanduiding '%c' bij optie '-size'

en: Invalid argument `%s%c' to -size
nl: Ongeldig argument '%s%c' van '-size'

en: The -show-control-chars option takes a single argument which must be 'literal' or 'safe'
nl: De optie '-show-control-chars' vereist als argument ofwel 'literal' ofwel 'safe'

en: Invalid argument %s to -used
nl: Ongeldig argument '%s' van '-used'

en: Features enabled:
nl: Compilatie-opties:

en: Arguments to -type should contain only one letter
nl: Argument van '-type' dient slechts één letter te zijn

en: Unknown argument to -type: %c
nl: Onbekend argument van '-type': '%c'

en: warning: unrecognized escape `\%c'
nl: waarschuwing: onbekende stuurcode '\%c'

en: error: %s at end of format string
nl: fout: '%s' aan einde van opmaaktekenreeks

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
nl: waarschuwing: onbekende opmaakcode '%%%c'

en: error: the format directive `%%%c' is reserved for future use
nl: fout: opmaakcode '%%%c' is gereserveerd voor toekomstig gebruik

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
nl: De huidige map komt voor in de omgevingsvariabele PATH;
    dit is onveilig in combinatie met de actie '%s' van 'find'.
    Verwijder de huidige map uit uw PATH-variabele (oftewel:
    haal de "." of dubbele punten aan begin en eind weg).

en: The relative path %s is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove that entry from $PATH
nl: Het relatieve pad %s komt voor in de omgevingsvariabele PATH;
    dit is onveilig in combinatie met de actie '%s' van 'find'.
    Verwijder daarom dat relatieve pad uit uw PATH-variabele.

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
nl: Om veiligheidsredenen mag {} bij '-execdir' en '-okdir' niet gebruikt
    worden binnen de naam van het hulpprogramma.

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
nl: Bij '-exec%s ... +' mag {} slechts één keer voorkomen.

en: The environment is too large for exec().
nl: Omgeving is te groot voor exec().

en: arithmetic overflow when trying to calculate the end of today
nl: rekenkundige overloop tijdens berekening van het einde van vandaag

en: standard error
nl: standaardfoutuitvoer

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: cannot delete %s
nl: kan %s niet verwijderen

en: Warning: cannot determine birth time of file %s
nl: Waarschuwing: kan ontstaanstijd van bestand %s niet bepalen

en: Cannot close standard input
nl: Kan standaardinvoer niet sluiten

en: Failed to change directory
nl: Kan niet van map wijzigen

en: cannot fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: error waiting for %s
nl: fout tijdens wachten op %s

en: %s terminated by signal %d
nl: %s: afgebroken door signaal %d

en: invalid expression
nl: ongeldige expressie

en: invalid expression; you have used a binary operator '%s' with nothing before it.
nl: ongeldige expressie: binaire operator '%s' is gebruikt met niets ervoor

en: expected an expression between '%s' and ')'
nl: expressie werd verwacht tussen '%s' en ')'

en: expected an expression after '%s'
nl: expressie werd verwacht na '%s'

en: invalid expression; you have too many ')'
nl: ongeldige expressie: er zijn te veel ')'

en: invalid expression; expected to find a ')' but didn't see one.  Perhaps you need an extra predicate after '%s'
nl: ongeldige expressie: ontbrekend ')' -- of er ontbreekt iets na '%s'

en: invalid expression; empty parentheses are not allowed.
nl: ongeldige expressie: lege haakjes zijn niet toegestaan

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
nl: ongeldige expressie: ontbrekend ')'

en: oops -- invalid expression type!
nl: oeps -- ongeldig expressietype!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
nl: oeps -- ongeldig expressietype (%d)!

en: paths must precede expression: %s
nl: padnamen moeten voorafgaan aan expressies (%s)

en: unknown predicate `%s'
nl: onbekende optie, test of actie: '%s'

en: invalid predicate `%s'
nl: ongeldige optie, test of actie: '%s'

en: invalid argument `%s' to `%s'
nl: ongeldig argument '%s' van '%s'

en: missing argument to `%s'
nl: ontbrekend argument van '%s'

en: you have too many ')'
nl: er zijn te veel ')'

en: unexpected extra predicate '%s'
nl: onverwacht extra argument '%s'

en: unexpected extra predicate
nl: onverwacht extra argument

en: oops -- invalid default insertion of and!
nl: oeps -- ongeldige standaardtussenvoeging van '-and'!

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [-Olevel] [-D
nl: Gebruik:  %s [-PLH] [-Oniveau] [-D

en: ] [path...] [expression]
nl: ] [pad...] [expressie]

en: Ignoring unrecognised debug flag %s
nl: Onbekende debugvlag '%s' wordt genegeerd.

en: Empty argument to the -D option.
nl: Argument van optie '-D' is leeg

en: The -O option must be immediately followed by a decimal integer
nl: Direct na optie '-O' dient een cijfer te staan

en: Please specify a decimal number immediately after -O
nl: Geef direct na optie '-O' een cijfer op

en: Invalid optimisation level %s
nl: Ongeldig optimalisatieniveau %s

en: Optimisation level %lu is too high.  If you want to find files very quickly, consider using GNU locate.
nl: Optimalisatieniveau %lu is te hoog.
    Als u bestanden heel vlug wilt vinden, gebruik dan 'locate'.

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
nl: De omgevingsvariabele FIND_BLOCK_SIZE wordt niet ondersteund.
    Alleen de omgevingsvariabele POSIXLY_CORRECT beïnvloedt de blokgrootte.

en: command too long
nl: commando is te lang

en: can not fit single argument within argument list size limit
nl: zelfs één enkel argument past niet binnen beschikbare grootte van argumentenlijst

en: argument list too long
nl: argumentenlijst is te lang

en: Built using GNU gnulib version %s
nl: Gecompileerd met GNU gnulib versie %s.

en: Unknown regular expression type %s; valid types are %s.
nl: Onbekend type (%s) van reguliere expressie; geldige types zijn %s.

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
nl: Gebruik:  %s meest_gebruikte_bigrams  < bestandenlijst  > locate-gegevensbank
         of:  %s [ --version | --help ]

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <bug-findutils@gnu.org>;
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Usage: %s [-0 | --null] [--version] [--help]
nl: Gebruik:  %s [-0 | --null] [--version] [--help]

en: You need to specify a security level as a decimal integer.
nl: Een veiligheidsniveau dient een cijfer te zijn.

en: Security level %s is outside the convertible range.
nl: Veiligheidsniveau %s valt buiten het omzetbare bereik.

en: Security level %s has unexpected suffix %s.
nl: Veiligheidsniveau %s heeft een onverwachte suffix %s.

en: slocate security level %ld is unsupported.
nl: Veiligheidsniveau %ld wordt door 'slocate' niet ondersteund.

en: Failed to write to standard output
nl: Schrijven naar standaarduitvoer is mislukt

en: days
nl: dagen

en: The argument for option --max-database-age must not be empty
nl: Het argument van optie '--max-database-age' mag niet leeg zijn

en: Invalid argument %s for option --max-database-age
nl: Ongeldig argument %s van optie '--max-database-age'

en: locate database %s contains a filename longer than locate can handle
nl: locate-gegevensbank %s bevat een te lange bestandsnaam

en: locate database %s is corrupt or invalid
nl: locate-gegevensbank %s is beschadigd of ongeldig

en: Locate database size: %s byte
     | Locate database size: %s bytes
nl[0]: Grootte van locate-gegevensbank: %s byte
nl[1]: Grootte van locate-gegevensbank: %s bytes

en: Matching Filenames: %s
nl: Overeenkomende bestandsnamen: %s

en: All Filenames: %s
nl: Alle bestandsnamen: %s

en: File names have a cumulative length of %s bytes.
    Of those file names,
    
    	%s contain whitespace, 
    	%s contain newline characters, 
    	and %s contain characters with the high bit set.
nl: De bestandsnamen hebben een totale lengte van %s bytes.
    Enkele details:
        %s bestandsnamen bevatten witruimte,
        %s bestandsnamen bevatten regeleindetekens,
        %s bestandsnamen bevatten tekens met het hoogste bit gezet.

en: Some filenames may have been filtered out, so we cannot compute the compression ratio.
nl: Er kunnen bestandsnamen uitgefilterd zijn,
    dus de compressieverhouding kan niet berekend worden.

en: Compression ratio %4.2f%% (higher is better)
nl: Compressieverhouding is %4.2f%% (hoger is beter)

en: Compression ratio is undefined
nl: Compressieverhouding is ongedefinieerd

en: locate database %s looks like an slocate database but it seems to have security level %c, which GNU findutils does not currently support
nl: Gegevensbank %s schijnt een slocate-gegevensbank te zijn,
    maar lijkt veiligheidsniveau %c te hebben.
    Dit niveau kan deze 'findutils' nog niet aan.

en: %s is an slocate database.  Support for these is new, expect problems for now.
nl: Bestand %s is een slocate-gegevensbank.
    Ondersteuning hiervoor is nieuw; houd rekening met problemen.

en: %s is an slocate database of unsupported security level %d; skipping it.
nl: Bestand %s wordt overgeslagen;
    het is een slocate-gegevensbank met een onbekend veiligheidsniveau %d.

en: You specified the -E option, but that option cannot be used with slocate-format databases with a non-zero security level.  No results will be generated for this database.
nl: Optie '-E' werd gegeven, maar die optie kan niet gebruikt worden bij
    slocate-gegevensbanken met een veiligheidsniveau dat niet nul is.
    Voor deze gegevensbank zullen geen resultaten gegenereerd worden.

en: %s is an slocate database.  Turning on the '-e' option.
nl: Bestand %s is een slocate-gegevensbank; optie '-e' wordt ingeschakeld.

en: Old-format locate database %s is too short to be valid
nl: Oude-stijl locate-gegevensbank %s is te klein om geldig te kunnen zijn.

en: Database %s is in the %s format.
nl: Gegevensbank '%s' is in de %s-indeling.

en: The database has little-endian machine-word encoding.
nl: De bytevolgorde van de gegevensbank is little-endian.

en: The database has big-endian machine-word encoding.
nl: De bytevolgorde van de gegevensbank is big-endian.

en: The database machine-word encoding order is not obvious.
nl: De bytevolgorde van de gegevensbank is onduidelijk.

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYPE]
          [--max-database-age D] [--version] [--help]
          pattern...
nl: Gebruik:  %s  [-d PAD | --database=PAD]  [-e | -E | --[non-]existing]
              [-i | --ignore-case]  [-w | --wholename]  [-b | --basename]
              [--limit=N | -l N]  [-S | --statistics]  [-0 | --null]
              [-c | --count]  [-P | -H | --nofollow]  [-L | --follow]
              [-m | --mmap]  [-s | --stdio]  [-A | --all]  [-p | --print]
              [-r | --regex]  [--regextype=SOORT]  [--max-database-age D]
              [--version]  [--help]  PATROON...

en: failed to drop group privileges
nl: Wegnemen van groepsprivileges is mislukt

en: failed to drop setuid privileges
nl: Wegnemen van SETUID-privileges is mislukt

en: Failed to fully drop privileges
nl: Volledig wegnemen van privileges is mislukt

en: failed to drop setgid privileges
nl: Wegnemen van SETGID-privileges is mislukt

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
nl: Waarschuwing: de locate-gegevensbank kan slechts één keer van standaardinvoer gelezen worden.

en: time system call failed
nl: Aanroep van systeemfunctie time() is mislukt

en: warning: database %s is more than %d %s old (actual age is %.1f %s)
nl: Waarschuwing: gegevensbank %s is meer dan %d %s oud: de leeftijd is %.1f %s.

en: Warning: locate database %s was built with a different byte order
nl: Waarschuwing: locate-gegevensbank %s werd met een andere bytevolgorde samengesteld.

en: unexpected EOF in %s
nl: onverwacht bestandseinde in %s

en: error reading a word from %s
nl: fout tijdens het lezen van een woord uit %s

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
nl: Ongeldige stuurcode '%s' in specificatie van scheidingsteken.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
nl: Ongeldige stuurcode '%s' in specificatie van scheidingsteken;
    tekenwaardes mogen niet groter zijn dan %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
nl: Ongeldige stuurcode '%s' in specificatie van scheidingsteken;
    tekenwaardes mogen niet groter zijn dan %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
nl: Ongeldige stuurcode '%s' in specificatie van scheidingsteken;
    onbegrepen nakomende tekens '%s'.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
nl: Ongeldige specificatie '%s' van scheidingsteken; het scheidingsteken
    dient een enkel teken te zijn of een stuurcode beginnend met \.

en: environment is too large for exec
nl: Omgeving is te groot voor exec().

en: Warning: value %ld for -s option is too large, using %ld instead
nl: waarschuwing: waarde %ld voor optie '-s' is te groot; %ld wordt gebruikt

en: Cannot open input file %s
nl: Kan invoerbestand %s niet openen

en: Your environment variables take up %lu bytes
nl: De omgevingsvariabelen nemen %lu bytes in beslag.

en: POSIX upper limit on argument length (this system): %lu
nl: POSIX-bovengrens aan argumentlengte (op dit systeem): %lu

en: POSIX smallest allowable upper limit on argument length (all systems): %lu
nl: Minimale POSIX-bovengrens aan argumentlengte (op alle systemen): %lu

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
nl: Maximum lengte van een verwerkbaar commando: %ld

en: Size of command buffer we are actually using: %lu
nl: Grootte van het gebruikte commandobuffer: %lu

en: 
    Execution of xargs will continue now, and it will try to read its input and run commands; if this is not what you wanted to happen, please type the end-of-file keystroke.
nl: 
    'xargs' zal nu verdergaan; het zal de invoer lezen en opdrachten uitvoeren.
    Als u dit niet bedoelde, typ dan de onderbrekingstoets (meestal Ctrl-C).

en: Warning: %s will be run at least once.  If you do not want that to happen, then press the interrupt keystroke.
nl: Waarschuwing: '%s' zal minstens één keer uitgevoerd worden.
    Als u dit niet wilt, typ dan de onderbrekingstoets (meestal Ctrl-C).

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
nl: Ongepaard %s aanhalingsteken; aanhalingstekens worden door 'xargs'
    speciaal behandeld tenzij u optie '-0' gebruikt.

en: double
nl: dubbel

en: single
nl: enkel

en: Warning: a NUL character occurred in the input.  It cannot be passed through in the argument list.  Did you mean to use the --null option?
nl: Waarschuwing: een NUL-teken werd gevonden in de invoer.
    Deze kan niet doorgegeven worden aan de argumentenlijst.
    Wilde u misschien de optie '--null' gebruiken?

en: argument line too long
nl: argumentenregel is te lang

en: error waiting for child process
nl: fout tijdens wachten op dochterproces

en: Warning: Lost track of %d child processes
nl: Waarschuwing: %d dochterprocessen zijn zoekgeraakt

en: %s: exited with status 255; aborting
nl: %s: eindigde met afsluitwaarde 255 -- gestopt

en: %s: stopped by signal %d
nl: %s: gestopt door signaal %d

en: %s: terminated by signal %d
nl: %s: afgebroken door signaal %d

en: %s: invalid number for -%c option
nl: %s: ongeldig nummer bij optie '-%c'

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
nl: %s: waarde bij optie '-%c' moet groter of gelijk aan %ld zijn

en: %s: value for -%c option should be < %ld
nl: %s: waarde bij optie '-%c' moet kleiner dan %ld zijn

en: Usage: %s [-0prtx] [--interactive] [--null] [-d|--delimiter=delim]
           [-E eof-str] [-e[eof-str]]  [--eof[=eof-str]]
           [-L max-lines] [-l[max-lines]] [--max-lines[=max-lines]]
           [-I replace-str] [-i[replace-str]] [--replace[=replace-str]]
           [-n max-args] [--max-args=max-args]
           [-s max-chars] [--max-chars=max-chars]
           [-P max-procs]  [--max-procs=max-procs] [--show-limits]
           [--verbose] [--exit] [--no-run-if-empty] [--arg-file=file]
           [--version] [--help] [command [initial-arguments]]
nl: Gebruik:  %s [-0prtx] [--interactive]  [-d|--delimiter=scheidingsteken]
              [--null]  [-E EOF_reeks]  [-e[EOF_reeks]]  [--eof[=EOF_reeks]]
              [-I te_vervangen_tekenreeks]  [-i[te_vervangen_tekenreeks]]
              [--replace[=te_vervangen_reeks]]  [--max-lines[=max_aantal_regels]]
              [-L max_aantal_regels]  [-l[max_aantal_regels]]  [--show-limits]
              [-n max_aantal_argumenten]  [--max-args=max_aantal_argumenten]
              [-P max_aantal_processen]  [--max-procs=max_aantal_processen]
              [-s max_aantal_tekens]  [--max-chars=max_aantal_tekens]
              [--exit]  [--no-run-if-empty]  [--verbose]  [--arg-file=bestand]
              [--version]  [--help]  [COMMANDO [eerste_argumenten]]
