findutils 4.4.0 - en to ga translation catalogue (209 entries)

en: invalid argument %s for %s
ga: argóint neamhbhailí %s chun %s

en: ambiguous argument %s for %s
ga: argóint dhébhríoch %s chun %s

en: Valid arguments are:
ga: Na hargóintí bailí:

en: error closing file
ga: earráid agus comhad á dhúnadh

en: write error
ga: earráid sa scríobh

en: Unknown system error
ga: Earráid anaithnid an chórais

en: %s: option `%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `%s' débhríoch

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `--%s'

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `%c%s'

en: %s: option `%s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha `%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ga: %s: rogha anaithnid `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ga: %s: rogha neamhbhailí -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `-W %s' débhríoch

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `-W %s'

en: unable to record current working directory
ga: ní féidir an chomhadlann reatha a thaifeadadh

en: failed to return to initial working directory
ga: níorbh fhéidir dul ar ais go dtí an bunchomhadlann oibre

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: No match
ga: Níl a leithéid ann

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar neamhbhailí comhordaithe

en: Invalid character class name
ga: Ainm neamhbhailí ar aicme charachtar

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag deireadh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched [ or [^
ga: [ nó [^ corr

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: ^[yY]
ga: ^[yYiIsS]

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: invalid %s%s argument `%s'
ga: argóint %s%s neamhbhailí `%s'

en: invalid suffix in %s%s argument `%s'
ga: iarmhír neamhbhailí tar éis argóint %s%s `%s'

en: %s%s argument `%s' too large
ga: argóint %s%s `%s' rómhór

en: cannot get current directory
ga: níl an chomhadlann reatha ar fáil

en: cannot stat current directory
ga: níl an chomhadlann reatha ar fáil

en: Warning: file system %s has recently been unmounted.
ga: Rabhadh: bhí córas comhaid %s dífheistithe le gairid.

en: Warning: file system %s has recently been mounted.
ga: Rabhadh: bhí córas comhaid %s feistithe le gairid.

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, file system type is %s) [ref %ld]
ga: Athraíodh %s%s le linn rith %s (seanuimhir ghléis %ld, uimhir nua gléis %ld, cineál córas comhad %s) [tag %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %<PRIuMAX>, new inode number %<PRIuMAX>, file system type is %s) [ref %ld]
ga: Athraíodh %s%s le linn rith %s (seanuimhir inode %<PRIuMAX>, uimhir nua inode %<PRIuMAX>, cineál córas comhad %s) [tag %ld]

en: Failed to safely change directory into %s
ga: Theip ar an gcomhadlann oibre a athrú go %s

en: Symbolic link %s is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
ga: Tá an nasc siombalach %s cuid de lúb sa chóras chomhadlainne; thugamar cuairt cheana ar an gcomhadlann lena bhfuil sé nasctha.

en: Filesystem loop detected; %s has the same device number and inode as a directory which is %d level higher in the file system hierarchy | Filesystem loop detected; %s has the same device number and inode as a directory which is %d levels higher in the file system hierarchy
ga[0]: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; tá an uimhir ghléis agus inode céanna ag %s agus comhadlann eile atá %d leibhéal níos airde sa chóras comhaid
ga[1]: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; tá an uimhir ghléis agus inode céanna ag %s agus comhadlann eile atá %d leibhéal níos airde sa chóras comhaid
ga[2]: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; tá an uimhir ghléis agus inode céanna ag %s agus comhadlann eile atá %d leibhéal níos airde sa chóras comhaid
ga[3]: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; tá an uimhir ghléis agus inode céanna ag %s agus comhadlann eile atá %d leibhéal níos airde sa chóras comhaid
ga[4]: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; tá an uimhir ghléis agus inode céanna ag %s agus comhadlann eile atá %d leibhéal níos airde sa chóras comhaid

en: warning: not following the symbolic link %s
ga: rabhadh: ní leanfar nasc siombalach %s

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s (saw only st_nlink=%d but we already saw %d subdirectories): this may be a bug in your file system driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
ga: RABHADH: tá líon na nasc crua mícheart le haghaidh %s (ní fhacthas ach st_nlink=%d ach chonacthas %d fochomhadlann cheana): seans go bhfuil fabht le tiománaí do chórais comhaid.  Gníomhachtófar an rogha -noleaf go huathoibríoch.  Is féidir gur fágadh roinnt comhadlanna ar lár sna torthaí roimhe seo.

en: unknown
ga: anaithnid

en: File system loop detected; %s is part of the same file system loop as %s.
ga: Braitheadh lúb sa chóras comhaid; is cuid den lúb chéanna sa chóras comhaid iad %s agus %s.

en: Warning: file %s appears to have mode 0000
ga: Rabhadh: dealraíonn sé go bhfuil mód 0000 ag comhad %s

en: cannot search %s
ga: ní féidir %s a chuardach

en: The -delete action atomatically turns on -depth, but -prune does nothing when -depth is in effect.  If you want to carry on anyway, just explicitly use the -depth option.
ga: Gníomhachtaíonn an gníomh -delete an rogha -depth, ach ní dhéanann -prune dada nuair atá -depth i bhfeidhm. Más mian leat dul ar aghaidh mar sin féin, cuir an rogha -depth san áireamh.

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
ga: rabhadh: thug tú an rogha %s i ndiaidh na hargóinte %s nach bhfuil ina rogha, ach ní bhacann roghanna lena suímh in aon chor (.i. téann %s i bhfeidhm ar thrialacha ar gach taobh de).  Tabhair na roghanna roimh na hargóintí eile.

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
ga: rabhadh: tá an rogha -d as feidhm; bain úsáid as -depth ina ionad, ós rud é go bhfuil -depth oiriúnach leis an chaighdeán POSIX.

en: %s is not the name of an existing group and it does not look like a numeric group ID because it has the unexpected suffix %s
ga: Níl grúpa ann darb ainm %s, agus ní cosúil le haitheantas uimhriúil grúpa é toisc go bhfuil an iarmhír ait %s air

en: %s is not the name of an existing group
ga: Níl grúpa ann darb ainm %s

en: argument to -group is empty, but should be a group name
ga: argóint fholamh i ndiaidh -group, ba chóir ainm grúpa a thabhairt

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
ga: 
    is an chomhadlann reatha an chonair réamhshocraithe;
    is `-print' an slonn réamhshocraithe
    is éard is féidir a bheith sa slonn:
    oibreoirí, roghanna, trialacha, agus gníomhartha:

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
ga: oibreoirí (ord de réir tosaíochta; tá `-and' intuigthe mura bhfuil eile ann):
          ( SLONN )   ! SLONN   -not SLONN   SLONN1 -a SLONN2   SLONN1 -and SLONN2
          SLONN1 -o SLONN2   SLONN1 -or SLONN2   SLONN1 , SLONN2

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
ga: roghanna ionaid (fíor i gcónaí): -daystart -follow -regextype
    
    gnáthroghanna (fíor i gcónaí, tugtha roimh na sloinn eile):
          -depth --help -maxdepth LEIBHÉIL -mindepth LEIBHÉIL -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
ga: trialacha (N = +N, -N, nó N): -amin N -anewer COMHAD -atime N -cmin N
          -cnewer COMHAD -ctime N -empty -false -fstype CINEÁL -gid N -group AINM
          -ilname PATRÚN -iname PATRÚN -inum N -iwholename PATRÚN -iregex PATRÚN
          -links N -lname PATRÚN -mmin N -mtime N -name PATRÚN -newer COMHAD

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -readable -writable -executable
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
ga:       -nouser -nogroup -path PATRÚN -perm [+-]MÓD -regex PATRÚN
          -readable -writable -executable
          -wholename PATRÚN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user AINM -xtype [bcdpfls]

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
ga: gníomhartha: -delete -print0 -printf FORMÁID -fprintf COMHAD FORMÁID -print 
          -fprint0 COMHAD -fprint COMHAD -ls -fls COMHAD -prune -quit
          -exec ORDÚ ; -exec ORDÚ {} + -ok ORDÚ ;
          -execdir ORDÚ ; -execdir ORDÚ {} + -okdir ORDÚ ;

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
ga: Tabhair tuairisc ar fhabhtanna (agus breathnaigh agus iad á gcur i gceart) via
     an leathanach fabhtanna findutils ag http://savannah.gnu.org/ nó, mura bhfuil
     rochtain ar an nGréasán agat, seol r-phost chuig <bug-findutils@gnu.org>.

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
ga: theip ar sheiceáil slánchéille don fheidhm leabharlainne fnmatch().

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
ga: rabhadh: níl slaiseanna in ainmneacha comhaid Unix de ghnáth (cé go bhfuil slaiseanna i gconairí).  Dá bhrí sin, is dócha go luachálfar '%s %s' mar `falsa' gan teip ar an gcóras seo.  Is féidir go mbeidh an tástáil '-wholename' níos áisiúla, nó b'fhéidir '-samefile'.  Nó, má tá GNU grep agat, is féidir 'find ... -print0 | grep -FzZ %s' a úsáid mar mhalairt.

en: Expected a positive decimal integer argument to %s, but got %s
ga: Bhíothas ag súil le slánuimhir dheimhneach dheachúlach i ndiaidh %s, ach fuarthas %s

en: This system does not provide a way to find the birth time of a file.
ga: Ní thugann an córas seo slí ar bith chun breith-am comhaid a aimsiú.

en: I cannot figure out how to interpret %s as a date or time
ga: Ní féidir ciall a bhaint as %s mar dháta nó mar am

en: Cannot obtain birth time of file %s
ga: Níl aon fháil ar bhreith-am comhaid %s

en: Mode %s is not valid when POSIXLY_CORRECT is on.
ga: Níl mód %s bailí nuair atá POSIXLY_CORRECT ann.

en: invalid mode %s
ga: mód neamhbhailí %s

en: warning: you have specified a mode pattern %s (which is equivalent to /000). The meaning of -perm /000 has now been changed to be consistent with -perm -000; that is, while it used to match no files, it now matches all files.
ga: rabhadh: shonraigh tú patrún móid %s (atá ar comhbhrí le /000).  Athraíodh an bhrí a bhaineann le `-perm /000' d'fhonn go mbeidh sé i gcomhréir le `-perm -000'; .i., níor chomhoiriúnaigh sé do chomhad ar bith roimhe seo, ach comhoiriúnaíonn sé gach uile chomhad anois.

en: invalid null argument to -size
ga: argóint nialasach neamhbhailí i ndiaidh -size

en: invalid -size type `%c'
ga: argóint neamhbhailí `%c' i ndiaidh -size

en: Invalid argument `%s%c' to -size
ga: Argóint neamhbhailí `%s%c' tar éis -size

en: The -show-control-chars option takes a single argument which must be 'literal' or 'safe'
ga: Glacann rogha -show-control-chars le hargóint aonair, ceann de 'literal' nó 'safe'

en: Invalid argument %s to -used
ga: Argóint neamhbhailí %s tar éis -used

en: Features enabled:
ga: Gnéithe arna gcumasú:

en: Arguments to -type should contain only one letter
ga: Ní cheadaítear ach litir amháin in argóint i ndiaidh -type

en: Unknown argument to -type: %c
ga: Argóint anaithnid i ndiaidh -type: %c

en: warning: unrecognized escape `\%c'
ga: rabhadh: seicheamh éalúcháin anaithnid `\%c'

en: error: %s at end of format string
ga: earráid: %s ag deireadh an teaghráin fhormáidithe

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
ga: rabhadh: treoir fhormáide anaithnid `%%%c'

en: error: the format directive `%%%c' is reserved for future use
ga: earráid: tá treoir fhormáidithe `%%%c' in áirithe don am le teacht

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
ga: Tá an chomhadlann reatha san áireamh san athróg thimpeallachta PATH, agus is neamhdhaingean é seo in éineacht leis an ghníomh %s.  Bain an chomhadlann reatha as $PATH (.i., bain ".", nó idirstad ar dtús/i ndeireadh, amach)

en: The relative path %s is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove that entry from $PATH
ga: Tá conair choibhneasta %s san áireamh san athróg thimpeallachta PATH, agus is neamhdhaingean é seo in éineacht leis an ghníomh %s.  Bain an chonair sin as $PATH

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
ga: Ní cheadaítear {} mar chuid d'ainm uirlise le -execdir nó -okdir, de bharr gur neamhdhaingean é seo.

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
ga: Ní thacaítear ach aon phéire amháin {} le -exec%s ... +

en: The environment is too large for exec().
ga: Tá an timpeallacht rómhór le haghaidh exec().

en: arithmetic overflow when trying to calculate the end of today
ga: róshreabhadh uimhríochta agus deireadh an lae á áireamh

en: standard error
ga: gnáth-aschur earráide

en: standard output
ga: gnáth-aschur

en: cannot delete %s
ga: ní féidir %s a scriosadh

en: Warning: cannot determine birth time of file %s
ga: Rabhadh: ní féidir breith-am an chomhaid %s a aimsiú

en: Cannot close standard input
ga: Ní féidir an gnáth-ionchur a dhúnadh

en: Failed to change directory
ga: Theip ar an chomhadlann oibre a athrú

en: cannot fork
ga: ní féidir forc a dhéanamh

en: error waiting for %s
ga: earráid ag feitheamh le %s

en: %s terminated by signal %d
ga: %s: stopadh leis an chomhartha %d

en: invalid expression
ga: slonn neamhbhailí

en: invalid expression; you have used a binary operator '%s' with nothing before it.
ga: slonn neamhbhailí; tá oibreoir dénártha '%s' in úsáid agat agus níl aon rud roimhe.

en: expected an expression between '%s' and ')'
ga: bhíothas ag súil le slonn idir '%s' agus ')'

en: expected an expression after '%s'
ga: bhíothas ag súil le slonn tar éis '%s'

en: invalid expression; you have too many ')'
ga: slonn neamhbhailí; an iomarca ')'

en: invalid expression; expected to find a ')' but didn't see one.  Perhaps you need an extra predicate after '%s'
ga: slonn neamhbhailí; bhíothas ag súil le ')' ach ní fhaca mé é. B'fhéidir go bhfuil preideacáid bhreise de dhíth ort tar éis '%s'

en: invalid expression; empty parentheses are not allowed.
ga: slonn neamhbhailí; ní cheadaítear lúibíní folmha.

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
ga: slonn neamhbhailí; bhíothas ag súil le ')' áit éigin.

en: oops -- invalid expression type!
ga: úps! -- is neamhbhailí an cineál sloinn seo!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
ga: úps! -- cineál neamhbhailí sloinn (%d)!

en: paths must precede expression: %s
ga: caithfidh conairí a theacht roimh an slonn: %s

en: unknown predicate `%s'
ga: preideacáid anaithnid `%s'

en: invalid predicate `%s'
ga: preideacáid neamhbhailí `%s'

en: invalid argument `%s' to `%s'
ga: argóint neamhbhailí `%s' chun `%s'

en: missing argument to `%s'
ga: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha `%s'

en: you have too many ')'
ga: an iomarca ')' agat

en: unexpected extra predicate '%s'
ga: preideacáid bhreise gan choinne '%s'

en: unexpected extra predicate
ga: preideacáid bhreise gan choinne

en: oops -- invalid default insertion of and!
ga: úps! -- ionsá neamhbhailí de `and'!

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [-Olevel] [-D
ga: Úsáid: %s [-H] [-L] [-P] [-Oleibhéal] [-D

en: ] [path...] [expression]
ga: ] [conair...] [slonn]

en: Ignoring unrecognised debug flag %s
ga: Ag déanamh neamhshuim ar bhratach anaithnid dífhabhtaithe %s

en: Empty argument to the -D option.
ga: Argóint fholamh tar éis rogha -D.

en: The -O option must be immediately followed by a decimal integer
ga: Ní mór slánuimhir dheachúlach a bheith go díreach tar éis rogha -O

en: Please specify a decimal number immediately after -O
ga: Sonraigh slánuimhir dheachúlach go díreach tar éis -O

en: Invalid optimisation level %s
ga: Leibhéal neamhbhailí optamaithe %s

en: Optimisation level %lu is too high.  If you want to find files very quickly, consider using GNU locate.
ga: Leibhéal optamaithe %lu ró-ard. Más mian leat comhaid a aimsiú go tapa, déan breithniú ar "GNU locate".

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
ga: Níl an athróg thimpeallachta FIND_BLOCK_SIZE le fáil, níl aon rud ag dul i bhfeidhm ar an méid bloic ach an athróg thimpeallachta POSIXLY_CORRECT

en: command too long
ga: ordú rófhada

en: can not fit single argument within argument list size limit
ga: ní féidir argóint amháin a oiriúnú d'uasmhéid liosta na n-argóintí

en: argument list too long
ga: tá liosta na n-argóintí rófhada

en: Built using GNU gnulib version %s
ga: Tógtha le GNU gnulib, leagan %s

en: Unknown regular expression type %s; valid types are %s.
ga: Cineál anaithnid sloinn ionadaíochta %s; is iad seo na cineálacha bailí: %s.

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
ga: Úsáid: %s [--version | --help]
    nó     %s bigramanna_níos_coitianta < liosta > locate-bunachar-sonraí

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
ga: 
    Seol tuairiscí fabhtanna chuig <bug-findutils@gnu.org>.

en: Usage: %s [-0 | --null] [--version] [--help]
ga: Úsáid: %s [-0 | --null] [--version] [--help]

en: You need to specify a security level as a decimal integer.
ga: Caithfidh tú an leibhéal slándála a shonrú mar shlánuimhir dheachúlach.

en: Security level %s is outside the convertible range.
ga: Leibhéal slándála %s lasmuigh den raon intiontaithe.

en: Security level %s has unexpected suffix %s.
ga: Iarmhír %s gan choinne ag leibhéal slándála %s.

en: slocate security level %ld is unsupported.
ga: ní thacaítear le leibhéal slándála slocate %ld.

en: Failed to write to standard output
ga: Níorbh fhéidir scríobh ar ghnáth-aschur

en: days
ga: lá

en: The argument for option --max-database-age must not be empty
ga: Ní cheadaítear argóint fholamh i ndiaidh rogha --max-database-age

en: Invalid argument %s for option --max-database-age
ga: Argóint neamhbhailí %s tar éis --max-database-age

en: locate database %s contains a filename longer than locate can handle
ga: tá ainm comhaid i mbunachar sonraí %s atá rófhada le láimhseáil

en: locate database %s is corrupt or invalid
ga: bunachar sonraí locate %s truaillithe nó neamhbhailí

en: Locate database size: %s byte
     | Locate database size: %s bytes
ga[0]: Méid an bhunachair sonraí `Locate': %s beart
ga[1]: Méid an bhunachair sonraí `Locate': %s bheart
ga[2]: Méid an bhunachair sonraí `Locate': %s bheart
ga[3]: Méid an bhunachair sonraí `Locate': %s mbeart
ga[4]: Méid an bhunachair sonraí `Locate': %s beart

en: Matching Filenames: %s
ga: Ainmneacha Comhaid Comhoiriúnacha: %s

en: All Filenames: %s
ga: Gach Ainm Comhaid: %s

en: File names have a cumulative length of %s bytes.
    Of those file names,
    
    	%s contain whitespace, 
    	%s contain newline characters, 
    	and %s contain characters with the high bit set.
ga: Is é %s beart fad iomlán na n-ainmneacha comhaid.
    As na hainmneacha sin,
    
    	tá spás bán i %s acu, 
    	tá línte nua i %s acu, 
    	agus carachtair leis an ngiotán is airde socraithe i %s acu.

en: Some filenames may have been filtered out, so we cannot compute the compression ratio.
ga: Seans go ndearnadh scagadh ar roinnt ainmneacha comhaid, agus dá bhrí sin ní féidir an cóimheas comhbhrúite a aimsiú.

en: Compression ratio %4.2f%% (higher is better)
ga: Cóimheas comhbhrúite %4.2f%% (tá cóimheas níos airde níos fearr)

en: Compression ratio is undefined
ga: Cóimheas comhbhrúite gan socrú

en: locate database %s looks like an slocate database but it seems to have security level %c, which GNU findutils does not currently support
ga: Tá cuma bhunachar sonraí slocate ar %s, ach dealraíonn sé go bhfuil leibhéal slándála %c air, agus ní thacaíonn GNU findutils leis an leibhéal sin faoi láthair

en: %s is an slocate database.  Support for these is new, expect problems for now.
ga: Is bunachar sonraí "slocate" é %s.  Is formáid nua é seo, agus is dócha go mbeidh fadhbanna leis de thuras na huaire.

en: %s is an slocate database of unsupported security level %d; skipping it.
ga: Bunachar sonraí "slocate" é %s le leibhéal slándála %d nach dtacaítear leis; á ligean thart.

en: You specified the -E option, but that option cannot be used with slocate-format databases with a non-zero security level.  No results will be generated for this database.
ga: Thug tú rogha -E, ach ní cheadaítear an rogha sin le bunachar sonraí slocate a bhfuil leibhéal deimhneach slándála aige.  Ní ghinfear aon torthaí le haghaidh an bhunachair sonraí seo.

en: %s is an slocate database.  Turning on the '-e' option.
ga: Is bunachar sonraí "slocate" é %s.  Cuirfear rogha '-e' i ngníomh.

en: Old-format locate database %s is too short to be valid
ga: Neamhbhailí é bunachar sonraí locate %s den seandéanamh; tá sé roghearr

en: Database %s is in the %s format.
ga: Bunachar sonraí %s san fhormáid %s.

en: The database has little-endian machine-word encoding.
ga: Baineann an bunachar sonraí úsáid as ionchódú caolcheannach.

en: The database has big-endian machine-word encoding.
ga: Baineann an bunachar sonraí úsáid as ionchódú mórcheannach.

en: The database machine-word encoding order is not obvious.
ga: Nílim cinnte an bhfuil an bunachar sonraí mórcheannach nó caolcheannach.

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYPE]
          [--max-database-age D] [--version] [--help]
          pattern...
ga: Úsáid: %s [-d conair | --database=conair] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=CINEÁL]
          [--max-database-age D] [--version] [--help]
          patrún...

en: failed to drop group privileges
ga: theip ar phribhléidí grúpa a ligean síos

en: failed to drop setuid privileges
ga: theip ar phribhléidí setuid a ligean síos

en: Failed to fully drop privileges
ga: Theip ar phribhléidí a ligean síos go hiomlán

en: failed to drop setgid privileges
ga: theip ar phribhléidí setgid a ligean síos

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
ga: rabhadh: ní féidir an bunachar sonraí `locale' a léamh ó stdin ach aon uair amháin.

en: time system call failed
ga: theip ar ghlao córais 'time'

en: warning: database %s is more than %d %s old (actual age is %.1f %s)
ga: rabhadh: tá bunachar sonraí %s thar %d %s d'aois (fíoraois: %.1f %s)

en: Warning: locate database %s was built with a different byte order
ga: Rabhadh: tógadh bunachar sonraí locate %s le hord difriúil beart

en: unexpected EOF in %s
ga: comhadchríoch gan choinne i %s

en: error reading a word from %s
ga: earráid agus focal á léamh ó %s

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
ga: Seicheamh neamhcheadaithe éalúcháin %s i dteormharcóir ionchurtha.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
ga: Seicheamh neamhcheadaithe éalúcháin %s i dteormharcóir ionchurtha; ní cheadaítear carachtair le luach níos mó ná %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
ga: Seicheamh neamhcheadaithe éalúcháin %s i dteormharcóir ionchurtha; ní cheadaítear carachtair le luach níos mó ná %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
ga: Seicheamh neamhcheadaithe éalúcháin %s i dteormharcóir ionchurtha; carachtair anaithnid %s ag an gcríoch.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
ga: Sonrúchán neamhcheadaithe %s ar theormharcóir ionchurtha; caithfidh an teormharcóir a bheith ina charachtar aonair nó seicheamh éalúcháin le \ ar tosach.

en: environment is too large for exec
ga: Tá an timpeallacht rómhór á rith

en: Warning: value %ld for -s option is too large, using %ld instead
ga: Rabhadh: luach %ld tar éis rogha -s rómhór, úsáidfear %ld ina ionad

en: Cannot open input file %s
ga: Ní féidir inchomhad %s a oscailt

en: Your environment variables take up %lu bytes
ga: Líonann do chuid athróga timpeallachta %lu beart

en: POSIX upper limit on argument length (this system): %lu
ga: Uasluach d'fhad na n-argóintí de réir POSIX (an córas seo): %lu

en: POSIX smallest allowable upper limit on argument length (all systems): %lu
ga: Uasluach níos lú d'fhad na n-argóintí a cheadaíonn POSIX (gach córas): %lu

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
ga: Uasfhad d'ordú gur féidir linn a úsáid: %ld

en: Size of command buffer we are actually using: %lu
ga: Méid an mhaoláin ordaithe atá in úsáid i ndáiríre: %lu

en: 
    Execution of xargs will continue now, and it will try to read its input and run commands; if this is not what you wanted to happen, please type the end-of-file keystroke.
ga: 
    Rachaidh xargs ar aghaidh anois, agus déanfaidh sé iarracht ar a ionchur a léamh agus orduithe a rith; mura bhfuil sé seo an rud atá uait, iontráil carachtar comhadchríche.

en: Warning: %s will be run at least once.  If you do not want that to happen, then press the interrupt keystroke.
ga: Rabhadh: rithfear %s uair amháin ar a laghad.  Mura mian leat é seo, déan idirbhriseadh anois.

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
ga: comhartha athfhriotail %s corr; caitheann xargs le comharthaí athfhriotail go speisialta mura bhfuil an rogha -0 tugtha agat

en: double
ga: dúbailte

en: single
ga: singil

en: Warning: a NUL character occurred in the input.  It cannot be passed through in the argument list.  Did you mean to use the --null option?
ga: Rabhadh: chonacthas carachtar NUL san ionchur.  Ní féidir é a chur ar aghaidh trí liosta na n-argóintí.  An raibh sé ar intinn agat an rogha --null a úsáid?

en: argument line too long
ga: tá líne na n-argóintí rófhada

en: error waiting for child process
ga: earráid ag feitheamh le próiseas sleachta

en: Warning: Lost track of %d child processes
ga: Rabhadh: Cailleadh %d próiseas sleachta

en: %s: exited with status 255; aborting
ga: %s: stádas scortha 255; á thobscor

en: %s: stopped by signal %d
ga: %s: stopadh leis an chomhartha %d

en: %s: terminated by signal %d
ga: %s: stopadh leis an chomhartha %d

en: %s: invalid number for -%c option
ga: %s: uimhir neamhbhailí i ndiaidh na rogha -%c

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
ga: %s: caithfidh an luach i ndiaidh na rogha -%c a bheith >= %ld

en: %s: value for -%c option should be < %ld
ga: %s: caithfidh an luach i ndiaidh na rogha -%c a bheith < %ld

en: Usage: %s [-0prtx] [--interactive] [--null] [-d|--delimiter=delim]
           [-E eof-str] [-e[eof-str]]  [--eof[=eof-str]]
           [-L max-lines] [-l[max-lines]] [--max-lines[=max-lines]]
           [-I replace-str] [-i[replace-str]] [--replace[=replace-str]]
           [-n max-args] [--max-args=max-args]
           [-s max-chars] [--max-chars=max-chars]
           [-P max-procs]  [--max-procs=max-procs] [--show-limits]
           [--verbose] [--exit] [--no-run-if-empty] [--arg-file=file]
           [--version] [--help] [command [initial-arguments]]
ga: Úsáid: %s [-0prtx] [--interactive] [--null] [-d|--delimiter=tm]
           [-E teaghrán-eof] [-e[teaghrán-eof]]  [--eof[=teaghrán-eof]]
           [-L uas-línte] [-l[uas-línte]] [--max-lines[=uas-línte]]
           [-I ionadaí] [-i[ionadaí]] [--replace[=ionadaí]]
           [-n uas-args] [--max-args=uas-args]
           [-s uas-char] [--max-chars=uas-char]
           [-P uas-próis] [--max-procs=uas-próis] [[--show-limits]
           [--verbose] [--exit] [--no-run-if-empty] [--arg-file=comhad]
           [--version] [--help] [ordú [argóintí-tosaigh]]
