findutils 4.1.7 - en to fi translation catalogue (63 entries)

en: Valid arguments are:
fi: Tarjolla olevat parametrit:

en: Unknown system error
fi: Tuntematon järjestemävirhe

en: %s: option `%s' is ambiguous
fi: %s: valitsin "%s" ei ole yksiselitteinen

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
fi: %s: valitsin "--%s" ei salli parametriä

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
fi: %s: valitsin "%c%s" ei salli parametriä

en: %s: option `%s' requires an argument
fi: %s: valitsin "%s" vaatii parametrin

en: %s: unrecognized option `--%s'
fi: %s: tunnistamaton valitsin "--%s"

en: %s: unrecognized option `%c%s'
fi: %s: tunnistamaton valitsin "%c%s"

en: %s: illegal option -- %c
fi: %s: kielletty valitsin -- %c

en: %s: invalid option -- %c
fi: %s: epäkelpo valitsin -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
fi: %s: valitsin vaatii parametrin -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
fi: %s: valitsin "-W %s" ei ole yksiselitteinen

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
fi: %s: valitsin "-W %s" ei salli parametriä

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
fi: "

en: '
fi: "

en: Success
fi: Onnistui

en: No match
fi: Ei täsmännyt

en: Invalid regular expression
fi: Epäkelpo säännöllinen lauseke

en: Invalid collation character
fi: Epäkelpo vertailumerkki

en: Invalid character class name
fi: Epäkelpo merkkiluokan nimi

en: Trailing backslash
fi: Kenoviiva viimeisenä

en: Invalid back reference
fi: Epäkelpo takaisinviittaus

en: Unmatched [ or [^
fi: Pariton [ tai [^

en: Unmatched ( or \(
fi: Pariton ( tai \(

en: Unmatched \{
fi: Pariton \{

en: Invalid content of \{\}
fi: \{\} -rakenteen epäkelpo sisältö

en: Invalid range end
fi: Epäkelpo arvoalueen loppupää

en: Memory exhausted
fi: Muisti loppu

en: Invalid preceding regular expression
fi: Epäkelpo edeltävä säännöllinen lauseke

en: Premature end of regular expression
fi: Säännöllisen lausekkeen ennenaikainen loppu

en: Regular expression too big
fi: Liian iso säännöllinen lauseke

en: Unmatched ) or \)
fi: Pariton ) tai \)

en: No previous regular expression
fi: Ei edeltävää säännöllistä lauseketta

en: ^[yY]
fi: ^[kKyY]

en: ^[nN]
fi: ^[eEnN]

en: cannot get current directory
fi: työhakemiston nouto ei onnistu

en: unknown
fi: tuntematon

en: invalid null argument to -size
fi: epäkelpo tyhjä parametri "-size":lle

en: invalid -size type `%c'
fi: eläkelpo "-size"-tyyppi "%c"

en: warning: unrecognized escape `\%c'
fi: varoitus: tunnistamaton ohjausmerkki "\%c"

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
fi: varoitus: tunnistamaton muotoilumäärite "%%%c"

en: cannot fork
fi: haarautuminen ei onnistu

en: error waiting for %s
fi: %s:n odotuksenaikainen virhe

en: %s terminated by signal %d
fi: %s keskeytettiin signaalilla %d

en: invalid expression
fi: epäkelpo lauseke

en: oops -- invalid expression type!
fi: hupsista -- epäkelpo lauseketyyppi!

en: invalid predicate `%s'
fi: epäkelpo predikaatti "%s"

en: invalid argument `%s' to `%s'
fi: "%s" on epäkelpo parametri "%s":lle

en: missing argument to `%s'
fi: "%s":n parametri puuttuu

en: oops -- invalid default insertion of and!
fi: hupsista -- epäkelpo "and"-operaattorin oletuslisäys

en: command too long
fi: liian pitkä komento

en: can not fit single argument within argument list size limit
fi: yksi parametri ei sovi parametrien listan kokorajoihin

en: argument list too long
fi: liian pitkä parametrilista

en: days
fi: päivää

en: environment is too large for exec
fi: ympäristö on liian iso "exec":ille

en: double
fi: kaksinkertainen

en: single
fi: yksinkertainen

en: argument line too long
fi: liian pitkä parametririvi

en: error waiting for child process
fi: lapsiprosessin oduksenaikainen virhe

en: %s: exited with status 255; aborting
fi: %s: poistumisstatus 255; keskeytetään

en: %s: stopped by signal %d
fi: %s: pysäytetty signaalilla %d

en: %s: terminated by signal %d
fi: %s: keskeytetty signaalilla %d

en: %s: invalid number for -%c option
fi: %s: epäkelpo numero -%c -valitsimelle
